Stadionowa infrastruktura do poprawki

2020-11-26 10:54:11(ost. akt: 2020-11-29 10:53:14)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Trybuna na którą nie można wpuścić kibiców, oświetlenie gasnące podczas meczu i nie działająca podgrzewana murawa. Tak prezentuje się rzekomo najlepszy stadion piłkarski na Warmii i Mazurach.
Dzięki piłkarskiemu Euro 2012 Ostróda dorobiła się najlepszego na Warmii i Mazurach stadionu piłkarskiego. Mieliśmy być bazą wypadową dla reprezentacji Chorwacji, ale w ostatnim momencie wyboru Chorwaci zdecydowali się na podwarszawską Warkę.

Nam w Ostródzie pozostał obiekt mogący pomieścić 5 tysięcy kibiców, którzy może całe dwa razy w 90 procentach wypełnili trybuny. I zdarzyło się to przy okazji piłkarskich imprez okolicznościowych.

Tymczasem od otwarcia obiektu minęło już 9 lat i ten zaczął się sypać. Najpierw z użytkowania wyłączone zostały trybuny odkryte, ponieważ nie spełniają wymagań bezpieczeństwa i technologicznych.
- Na tę chwilę nie posiadamy środków na usunięcie tych usterek - mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które administruje obiektem.

Były też zastrzeżenia co do funkcjonowania stadionowego telebimu, ale rzekomo okazały się bezzasadne. - Telebim działa normalnie, zatem jakiekolwiek zarzuty co do pracy tego urządzenia wydają się nieuzasadnione - uspokaja dyrektor Czyczel.

Jednak ostatnio w piłkarskiej Polsce o Ostródzie było głośno za sprawą stadionowego oświetlenia. Jupitery wyłączyły w 20. min meczu drugoligowego Sokoła Ostróda z Motorem Lublin. Na szczęście usterka została naprawiona po upływie 10 minut i mecz można było kontynuować.

- Dotychczas oświetlenie na stadionie było uruchamiane automatycznie i właśnie podczas tego spotkania automatyka zawiodła - dodaje dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. - Potrzeba elektrotechnika, który przywróci wszystko do normalnego stanu. Ale na to potrzebujemy środków finansowych. Dlatego wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach oświetlenie będzie włączane manualnie przez naszych pracowników.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maciek #3014040 | 10.10.*.* 29 lis 2020 13:28

    Było głośno w piłkarskiej Polsce??

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Janek #3013947 | 10.10.*.* 29 lis 2020 11:16

    I jaki to problem włączyć i wyłaçzyć oświetlenie ręcznie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5