Płomień zrewanżował się Kormoranowi za porażkę w pierwszej rundzie [ZDJĘCIA]

2020-11-21 17:42:11(ost. akt: 2020-11-21 18:04:29)
Na boisku w Turznicy Płomień wygrał 1:0 z Kormoranem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W drugim spotkaniu rundy jesiennej, nieliczni byli świadkami piłkarskich derbów gminy Ostróda w grupie 2 klasy okręgowej. Płomień Turznica w 17. kolejce na własnym boisku pokonał lokalnego rywala Kormorana Zwierzewo.
Piłkarze z Turznicy zrewanżowali się zwierzewianom za sierpniową porażkę. Wtedy Kormoran na własnym boisku pokonał rywala z gminy Ostróda aż 3:0. W meczu 17. kolejki aż tyle goli nie padło, ale trzy punkty do swojego dotychczasowego dorobku dopisał Płomień. Zamiast piłkarzy to na boisku w Turznicy solidnie hulał wiatr, który potęgował zimno. Niewielu kibicom dane było tego doświadczyć, bo jak wiadomo spotkanie rozegrane zostało bez udziału fanów obu drużyn.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele ciekawego. Rozkręciło się trochę po zmianie stron, kiedy w 68. min. jedynego gola dla Płomienia zdobył Łukasz Graw. Kilkanaście minut później drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Mateusz Nejman z Kormorana i gospodarzom łatwiej było utrzymać korzystny wynik. Zresztą podopieczni Pawła Oliwy mogli podwyższyć prowadzenie, ale po strzale Bartłomieja Kiljańskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

W przyszłym tygodniu Płomień nadrobi zaległości z 14. kolejki spotkań, kiedy to 31 października miał u siebie zmierzyć się z LKS Różnowo.

• Płomień Turznica - Kormoran Zwierzewo 1:0 (0:0)
1:0 - Graw (68)