Spokojne przy cmentarzach, ale nie na drogach

2020-11-02 15:55:02 (ost. akt: 2020-11-02 16:12:02)

Autor zdjęcia: Policja

W związku z zamknięciem nekropolii policjanci monitorowali m.in. okolice cmentarzy. Nie odnotowali sytuacji wymagających bezpośredniej interwencji, czego nie można powiedzieć o naszych drogach.
W miniony weekend policjanci na Warmii i Mazurach na drogach regionu odnotowali 4 wypadki drogowe, w których 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do ponad 120 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli drogowych zatrzymali ponad 30 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 13 kolizji. Policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego do którego doszło w niedzielę 1 listopada na ul. 11 Listopada w Ostródzie. Według wstępnych ustaleń kierująca fordem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie zachowała ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu motorowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca motoroweru trafił do szpitala.

W miniony weekend w ręce ostródzkich policjantów trafiło dwoje pijanych kierowców. W sobotę (31.10.) kilkanaście minut przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwej kierującej. Jak okazało się, 33-latka prowadząc peugeota spowodowała kolizję, uszkadzając zderzak swojego auta. Nie zważając jednak na uszkodzenia postanowiła jechać dalej.

Świadkiem tego zdarzenia był zgłaszający, który podejrzewając, że kobieta jest pijana postanowił uniemożliwić jej dalszą jazdę. Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Mieszkanka Ostródy miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta straciła już swoje prawo jazdy a za nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia około godz. 9:30 policjanci z Posterunku Policji w Łukcie zauważyli mitsubishi, którego styl jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Za kierownicą auta siedział 52-latek. Funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało 0,7 promila. Za popełnione przestępstwo 52-latek odpowie przed sądem.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5