Pod Kalbornią w gminie Dąbrówno zginął 21-letni kierowca ciężarówki

2020-10-12 08:09:47 (ost. akt: 2020-10-12 08:25:49)
Ciężarówka przewróciła się, a w kabinie zakleszczony został 21-letni kierowca

Ciężarówka przewróciła się, a w kabinie zakleszczony został 21-letni kierowca

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Tragicznie zakończył się weekend na drogach powiatu ostródzkiego. Przed północą w okolicach miejscowości Kalbornia w gminie Dąbrówno z nieznanych na razie przyczyn ciężarówka wywróciła się do przydrożnego rowu. W kabinie zginął 21-letni mężczyzna, który kierował pojazdem ciężarowym.
W niedzielę przed północą na drodze w okolicach Dąbrówna doszło do drugiego w weekend śmiertelnego wypadku na drogach powiatu ostródzkiego. Z nieustalonych na razie przyczyn ciężarówka przewożąca żelbetonowe dźwigary mostowe zjechała do rowu. Pojazd przewrócił się a kilkudziesięciotonowe półfabrykaty przesunęły się i zgniotły kabinę, której zakleszczony został 21-letni kierowca.

- Ciągnik siodłowy, którym kierował 21-letni mieszkaniec województwa łódzkiego z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu i przewrócił się - potwierdziła Anna Balińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. - Kabina kierowcy została zmiażdżona, wskutek odniesionych ran mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia policjanci prowadzili działania pod nadzorem prokuratora.

Na miejscu działało pięć zastępów strażackich. Pierwsi pomocy udzielali mający najbliżej do miejsca zdarzenia druhowie z OSP Dąbrówno. Jednak ich sprzęt był niewystarczający by wydobyć zakleszczonego kierowcę. Dopiero po przybyciu na miejsce strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i użyciu ciężkiego sprzętu specjalistycznego wydobyto kierowcę z kabiny. Jednak lekarz ratownictwa medycznego potwierdził, że 21-latek nie żyje.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5