Paweł Tadejewski wicemistrzem Polski w biegu na orientację. Brawo!

2020-10-06 10:27:28(ost. akt: 2020-10-06 10:48:44)
Paweł Tadejewski na moment z biegów ulicznych przeniósł się w teren i zdobył medal

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Po solidnych wzniesieniach i w podmokłym terenie wśród wiatrołomów pod Krzeszowicami Paweł Tadejewski z mapą w dłoni pobiegł po srebro mistrzostw Polski. Orientaliści z całego kraju o medale walczyli na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Na swoim fanpage'u napisał: "Mimo wielu zawiłości losu udało się w tym roku blaszkę zdobyć". Paweł Tadejewski, biegacz na orientację Orkana Logistyka Ostróda, który ostatnio bardziej poświęcił się bieganiu ulicznemu postanowił wziąć udział w Mistrzostwach Polski w średniodystansowym biegu na orientację, które rozegrane zostały pod Krzeszowicami.

- Z różnych względów, głównie związanych z pandemią, za dużo tych imprez w tym roku nie było, więc miałem mało kontaktu z mapą - powiedział Paweł Tadejewski. - Jednak chciałem spróbować swoich sił, ale za dużych szans sobie nie dawałem na odniesienie jakiegoś dobrego wyniku.

Tymczasem rywalizacja na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej poszła ostródzkiemu orientaliście bardzo dobrze. Bieganie z mapą po skałach wapiennych oraz okolicznych mokradłach zakończyła się na medal. Zawodnik Orkana Logistyka w kategorii M-40 musiał uznać wyższość tylko jednego rywala, do którego stracił około minuty. Paweł Tadejewski pod Krzeszowicami wywalczył tytuł wicemistrza Polski.