Na krajowej "piętnastce" spaliła się ciężarówka z odpadami

2020-10-03 17:08:18 (ost. akt: 2020-10-04 07:20:17)
Śmieciarka spłonęła na DK 15 pod Ostródą

Śmieciarka spłonęła na DK 15 pod Ostródą

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Policyjne dochodzenie wyjaśni przyczyny pożaru śmieciarki, która w sobotę spłonęła na Drodze Krajowej nr 15 pod Ostródą. Nagle spod samochodu zaczęło się dymić, a gdy ogień przedostał się do szoferki kierowca opuścił płonący pojazd i wezwał strażaków. Ogień niemal w całości strawił kabinę śmieciarki.
Śmieciarka, należąca do jednej z firm gospodarującej odpadami na terenie Ostródy, prawdopodobnie jechała w kierunku składowiska odpadów w Rudnie. Za miejscowością Morliny w gminie Ostróda na krajowej "piętnastce" nagle spod pojazdu zaczął wydobywać dym. Kierowca to zauważył, ale próbował jeszcze kierować ciężarówką. Jednak z każdą chwilą zadymienie było coraz intensywniejsze, aż ogień przedostał się do szoferki.

Wtedy kierowca, który sam jechał śmieciarką opuścił ją. Na miejsce przyjechały trzy strażackie zastępy, które ugasiły pożar, ale pojazdu nie udało się uratować.

- Na tę chwilę przyczyny pożaru są nieznane - powiedział Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Według niepotwierdzonych informacji ogień powstał gdzieś między kabiną kierowcy a zabudową śmieciarki. Wyjaśni to policyjne dochodzenie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5