Wyczynowcy i przedszkolaki zakończyli 30. Ostródzkie Biegi Uliczne [ZDJĘCIA]

2020-09-26 13:15:32 (ost. akt: 2020-09-26 20:35:26)
Andrzej Rogiewicz (nr 77) prowadził od startu do mety w biegu memoriałowym

Andrzej Rogiewicz (nr 77) prowadził od startu do mety w biegu memoriałowym

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Andrzej Rogiewicz z Inowrocławia i Justyna Korytkowska z Łomży wygrali ostródzką dychę czyli bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka podczas 30. Ostródzkich Biegów Ulicznych. Oboje zostali rekordzistami na nowej trasie, która według pomiarów zawodników liczyła 10,2 km.
Najważniejsze, że w czasach pandemii w ogóle udało się zorganizować i przeprowadzić 30. Ostródzkie Biegi Uliczne. W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne impreza została przeniesiona z maja na wrzesień i podzielona na dwa dni. I za to chwała organizatorowi Ostródzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji.

Niestety nie obyło się bez małego zgrzytu. Po pierwsze nie zaproszono ich pomysłodawcy i wieloletniego organizatora Czesława Najmowicza. To znaczy został powiadomiony sms-em. Ale mimo wszystko był obecny na stadionie.

Po drugie podczas oficjalnej przemowy i podziękowań dla wszystkich składanej przez burmistrza Ostródy Michalaka zabrakło podziękowań dla ich pomysłodawcy... To znaczy podziękowano Czesławowi Najmowiczowi, ale 10 minut później. I to było słabe.

Ale według założeń pomysłodawcy biegów miało to być święto biegania i takim było. Około stu biegaczy w biegu memoriałowym to rekord frekwencji. A na trasie nie brakowało specjalistów od biegów na dychę. Na nowej trasie, wymyślonej przez ostródzkich biegaczy, najlepszy był Andrzej Rogiewicz z Inowrocławia (31.30). Zaś wśród pań na ostatnich metrach 1. miejsce rzutem na taśmę zdobyła Justyna Korytkowska z Łomży (38.56).

W rywalizacji ostródzianek wygrała Katarzyna Piechocka, przed Joanną Filipczyk, Moniką Danelską, Katarzyną Lipnicką i Iloną Kłokocką. Wśród panów jak przed rokiem triumfował Paweł Tadejewski, drugi był Marcin Punpur, trzeci Szymon Felka, czwarty Robert Szmidt, a pierwszą piątkę zamknął Adrian Dymek.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5