Artur Munje: Powodem mojego odejścia są przykre okoliczności i zdarzenia, które ostatnio mnie spotkały

2020-09-26 10:52:37 (ost. akt: 2020-09-26 11:15:20)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne A.Munje

Artur Munje od 20 lat związany był z ostródzką kulturą. Właśnie przestał pracować dla miasta. O swoim odejściu poinformował w mediach społecznościowych.
- W rocznicę moich 49 urodzin podjąłem pewną decyzję, którą postaram się Wam wyklarować w punktach - napisał na swoim profilu FB Artur Munje.

Swoje odejście z Centrum Kultury w Ostródzie tak uzasadnił:

1. Dziś, po ponad 20 latach, zrezygnowałem z pracy na rzecz miasta Ostródy.
2. Powodem są przykre okoliczności i zdarzenia, które ostatnio mnie spotkały w moim ukochanym mieście, ze strony pewnych osób.
3. Poświęciłem Ostródzie najlepsze lata życia, zawsze starałem się działać najlepiej jak potrafiłem, tym bardziej jest to przykre i bolesne.
4. Mimo wszystko czuję ogromną satysfakcję, bo przez lata pracy udało mi się osiągnąć wiele, a Ostróda zmieniła swoje oblicze i znalazła stałe miejsce na kulturalnej mapie regionu i Polski.
5. Dziękuję wszystkim za współpracę i mam nadzieję, że Ci co mieli okazję ze mną pracować byli zadowoleni z tego powodu
6. Z okazji urodzin życzyłbym sobie mieć możliwość dalszej pracy na rzecz rozwoju Ostródy
7. Mówią, że co 7 lat człowiek się zmienia, może więc jest to idealny czas, bo moja szczęśliwa liczba to podobno 7 (7x7)

Pod opublikowanym w piątek oświadczeniu posypały się komentarze. Podkreślały wielkie uznanie dla Artura i jego pracy dla Ostródy.

- Szkoda, że odchodzisz, bo wiem, że to między innymi dzięki Tobie Ostróda z zaściankowej mieściny zamieniła się w kozaka kultury. Bez kitu. Kawał konkretnej roboty tam wykonaliście, odsadzając i zostawiając w tyle inne miasta. 3 maj się bracie. Wszystkiego najlepszego, bo śmiało zasługujesz na to co Ci się w głowie śni - napisał Krzysztof.

- Dzięki za wszystkie dni Ostródy, za koncerty, za największy bęben świata, za festiwale muzyczne i ognia, za zloty motocyklowe i tak mógł bym wymieniać pewnie godzinę, dzięki za wszystko mistrzu! Jesteś gość! - skomentował Tomasz.

- Powiem tak: ożywiłeś to miasto, poruszyłeś, rozsławiłeś, podniosłeś na duchu. Nie znam zaplecza sprawy, ale patrzę i nie wierzę w to, co czytam... Za wszystkie te lata należy Ci się ogromna wdzięczność starych i młodych mieszkańców, tych po prawej czy lewej stronie barykady. Trzeba umieć nazwać Twoją pracowitość, zaangażowanie, talent, zmysł organizatorski,miłość do tego miasta. WIELKIE DZIĘKI ZA TO CO ZROBIŁEŚ i wierzę, że to tylko krótka przerwa w dostawie "prądu" dla Ostródy! - napisała Anita.

I kolejny komentarz:
- Arturze, zapisałeś się wielkimi literami w historii ostródzkiej kultury!
Niech wstydzą się Ci, którzy doprowadzili do Twojego odejścia, oni nigdy nie powtórzą Twojego sukcesu dla naszego miasta! - napisał Tomasz.

Artur Munje, który przez wiele lat realizował wizję promocji miasta przez organizacje ciekawych, oryginalnych i nietuzinkowych imprez, o których zawsze było głośno, jest też współorganizatorem Ostróda Reggae Festiwalu.

Jest kolejną osobą, która odchodzi z CK w Ostródzie. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu burmistrz odwołał dyscyplinarnie z funkcji dyrektora Juliana Pawłowskiego, później zwolniona została Anna Zapaśnik Baron.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Isner #2977156 | 176.221.*.* 26 wrz 2020 17:19

  Dziękuję panie Arturze za pana pracę! Szkoda, że my Ostródzianie, nie potrafimy wybrać sobie dobrego burmistrza.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. egon #2977125 | 88.156.*.* 26 wrz 2020 15:50

   znowu burmistrz??

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5