Niektórych dzisiejsze zakupy na targowisku miejskim kosztowały drożej

2020-09-25 10:16:42 (ost. akt: 2020-09-25 10:33:59)
Dzisiaj parkowanie pod targowiskiem kosztowało drożej

Dzisiaj parkowanie pod targowiskiem kosztowało drożej

Autor zdjęcia: Marcin Tchóz

W piątkowe przedpołudnie strażnicy miejscy pojawili się na ulicy Pionierskiej przy targowisku miejskim i niestety nie była to wizyta kurtuazyjna. Strażnicy dyscyplinowali kierowców, którzy nagminnie w dni targowe parkują swoje auta na zakazie zatrzymywania i postoju.
We wtorki, a szczególnie w piątki czyli w dni targowe ruch drogowy na ulicy Pionierskiej w okolicy rynku jest utrudniony. Mimo że powstały dodatkowe miejsca parkingowe, to kierowcy z uporem maniaka parkują swoje auta na chodnikach i w miejscach do tego niedozwolonych.

Utrudnia to przemieszczanie się pieszym jak i kierującym pojazdami w obu kierunkach. Ostatnio regularnie walczą z tym ostródzcy strażnicy, którzy pojawiają w dni targowe na Pionierskiej i starają się dyscyplinować kierowców.

Dzisiaj właściciele aut, którzy zaparkowali na zakazie, będą mieli droższe zakupy. Niektórzy próbowali się tłumaczyć, że nie widzieli zakazu, bo znak jest na przykład ustawiony tak że go nie widać od strony, z której przyjechali pod targowisko.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5