Nowy wóz bojowy, ciężki ratowniczo-gaśniczy MAN, "zaczął służbę" w Ostródzie [ZDJĘCIA]

2020-09-24 14:47:39 (ost. akt: 2020-09-24 15:10:32)
Ostródzcy strażacy otrzymali nowy wóz bojowy, który kosztował blisko 1,2 mln zł

Ostródzcy strażacy otrzymali nowy wóz bojowy, który kosztował blisko 1,2 mln zł

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ostródzka Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ma na stanie nowy wóz bojowy. Nowoczesny MAN kosztował 1,2 miliona złotych i jednorazowo na akcję może zabrać sześcioosobowy zastęp strażaków. Taki właśnie samochód był potrzebny ostródzkim strażakom.
Nowiutki ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o zwiększonym potencjale ratownictwa drogowego trafił na stan KP PSP w Ostródzie. Tak zwany powiększony potencjał ratownictwa drogowego oznacza, że nowy wóz bojowy posiada na wyposażeniu więcej sprzętu do neutralizowania miejscowych zagrożeń jak wypadki i kolizje drogowego. Wynika to z tego, że Ostróda leży na skrzyżowaniu największych dróg krajowych w Polsce nr 7, 15 i 16.

Kluczyki do nowego samochodu bojowego o mocy ponad 300 koni mechanicznych odebrał Paweł Jakusik, który przy tej okazji zaprezentował wszystkie możliwe sygnały dźwiękowe jakie wydaje z siebie MAN. Jedno jest pewne nowy wóz bojowy będzie słyszalny z daleka. Jednorazowo nowe cacko ostródzkich strażaków zabierze na pokład zastęp liczący sześciu funkcjonariuszy.

A ich grono zasilił nowy strażak Wojciech Rosiński, który na placu apelowym ostródzkiej KP PSP wypowiedział słowa strażackiej przysięgi. Później kilku ostródzkich funkcjonariuszy KP PSP z komendantem Tomaszem Ostrowskim na czele zostało odznaczonych medalami.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5