Czesław Najmowicz, pomysłodawca Ostródzkich Biegów Ulicznych bez zaproszenia na jubileusz 30-lecia

2020-09-21 13:14:45 (ost. akt: 2020-09-21 14:24:59)
Czesław Najmowicz wymyślił i przez lata organizował bieganie po ulicach Ostródy

Czesław Najmowicz wymyślił i przez lata organizował bieganie po ulicach Ostródy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W najbliższy weekend będziemy świętowali jubileusz 30-lecia organizacji Ostródzkich Biegów Ulicznych. Organizator - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - na jubileuszowe bieganie nie zaprosił pomysłodawcy biegów, kiedyś maratończyka, a później burmistrza Czesława Najmowicza.
Był rok 1991 kiedy kiedy jeden z czołowych wówczas polskich maratończyków Czesław Najmowicz wespół z księdzem Marianem Midurą rozpoczęli w Ostródzie Biegi Uliczne im. Konstytucji 3 Maja. Dzięki Czesławowi Najmowiczowi impreza rozrastała się, w pewnym momencie trasa uzyskała certyfikat Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a na zawody do Ostródy przyjeżdżała królowa polskiej lekkoatletyki Irena Szewińska.

W najbliższy piątek i sobotę (25 i 26 września) z kilkumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa odbędzie się 30. edycja Ostródzkich Biegów Ulicznych. Głównym będzie zaplanowany na sobotę bied memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 10 km.

Mimo że będzie to jubileuszowe bieganie po ulicach Ostródy, to organizatorzy zapomnieli o zaproszeniu ich pomysłodawcy Czesława Najmowicza oraz osób, które rozpoczynały i współuczestniczyły w organizacji kolejnych edycji.

- Jakoś mnie to nie dziwi, zaproszenia oficjalnego nie dostałem, ale i tak pojawię się na biegach - mówi Czesław Najmowicz. - Innego zachowania obecnych władz i organizatorów nie spodziewałem. Na dziesięć kilometrów nie wystartuję, bo nie lubię oglądać pleców tych, którzy mnie wyprzedzają. Bardziej podobało mi się, kiedy to rywale oglądali moje plecy. Jednak mimo wszystko na biegach będę obecny, chociażby żeby spotkać się z kolegami od biegania,

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5