W sobotę pingpongiści Morlin Ostróda zagrają z Dekorglassem II Działdowo

2020-09-18 11:03:32 (ost. akt: 2020-09-18 11:09:19)
Pierwszy zespół ostródzkich Morlin wygrał dwa pierwsze mecze w sezonie 2020/21

Pierwszy zespół ostródzkich Morlin wygrał dwa pierwsze mecze w sezonie 2020/21

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Kolejne pierwszoligowe emocje szykują się w sobotnie (19 września) popołudnie w Ostródzie. O godz. 16 w małej sali OCSiR przy ul. Kościuszki w rozgrywanym awansem meczu przedostatniej kolejki pierwszej rundy zespół Morlin podejmie rezerwy Dekorglassu. Wstęp wolny.
Zgodnie z terminarzem spotkanie I ligi mężczyzn z Dekorglassem II pingpongiści Morlin powinni rozegrać w grudniu. Jednak w Polskim Związku Tenisa Stołowego niektóre rzeczy są poza kontrolą. Tak od wielu lat jest na przykład z terminarzem rozgrywek Superligi i I ligi. Kolejne mecze rozgrywane są tak jak drużynom pasuje. Dlatego też ostródzianie spotkanie przedostatniej kolejki, na wniosek gości, zagrają już w sobotę.

Dla drużyny z Działdowa jest to o tyle korzystne, że w Dekorglassie II będą mogli wystąpić m.in. Jiri Vrablik, Xu Wenliang czy Kamil Kurowski, którzy mają na koncie występy w Superlidze. Zatem należy się spodziewać, że działdowskie rezerwy skorzystają z usług tych zawodników. W pierwszym meczu z AZS AWFiS Balta II Gdańsk działdowskie rezerwy wygrały 7:3.

Przed sobotnim spotkaniem na wyższej pozycji w klasyfikacji jest pierwszy zespół Morlin, który również w swoich szeregach ma pingpongistów z doświadczeniem z Superligi – Piotr Chmiel i Kacper Petaś. Ostródzianie wygrali dwa spotkania ligowe po 8:2 i na razie są liderami w I lidze północnej.

- Póki co nasz pierwszy zespół rywalizował z dużo niżej notowanymi rywalami – mówi Tomasz Krzeszewski, trener Morlin. - Teraz będziemy mieli poważny sprawdzian naszych możliwości, ponieważ drużyna z Działdowa ma spory potencjał i dysponuje niezłą siłą gry. Jedno jest pewne, będzie sporo emocji i tenisa stołowego na dobrym poziomie.

Sobotnie spotkanie w małej sali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godz. 16.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5