Plaża to nie parking, więc stanęło ogrodzenie

2020-09-12 10:00:00 (ost. akt: 2020-09-12 10:57:29)
 
Ogrodzenie ma zabezpieczyć plażę przed wjazdem samochodów i kamperów - tak było na plaży tego lata

Ogrodzenie ma zabezpieczyć plażę przed wjazdem samochodów i kamperów - tak było na plaży tego lata

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum OCSiR

Plaża miejska nad Jeziorem Drwęckim została zagrodzona. To ma ją zabezpieczyć przed wjazdem samochodów, bo dla plażowiczów w tym sezonie pozostawała i tak zamknięta.
Plaża nad jeziorem Drwęckim została zamknięta jeszcze przed wakacjami. Wpisała się w całą listę zamkniętych obiektów turystycznych nad Drwęckim. Po awarii w sierpniu ubiegłego roku nieczynny był wyciąg dla narciarzy i znajdujący się obok pomost, podobnie jak pomost tzw. sędziowski.

Przyczyną zamknięcia plaży było to, że kierowcy zrobili tam sobie parking, wjeżdżały też kampery, a także fatalny stan pomostu przy plaży. Wejście tam zagrażało bezpieczeństwu, więc jedyną rozsądną decyzją - poza jego remontem - było zamknięcie całej plaży z pomostem włącznie.

Administratorem tych miejskich obiektów jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Jego dyrektor zapowiada, że wystąpi do Rady Miejskiej w Ostródzie o środki na remont obiektów turystycznych nad jeziorem. — Zwrócimy się do radnych o zabezpieczenie niezbędnych środków w budżecie miasta na 2021 rok — zapowiada Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR w Ostródzie.
Ma w planach wyremontowanie wszystkich pomostów, łącznie z tzw. sędziowskim.

Pojawiły się informacje, że plaża może zostać przekazana dla inwestora budującego hotel, który naprawi pomost, zatrudni ratowników i będzie tym administrował. Wtedy miasto zaoszczędzi, a inwestor może też np. w zamian sponsorować ostródzki sport. Czy takie rozwiązanie jest brane pod uwagę? Czy jest dobre dla mieszkańców? Zapytaliśmy o to władze miasta.

- W odpowiedzi na zapytanie z dnia 10 września informuję, iż plaża miejska na ulicy Turystycznej nadal pozostaje plażą miejską ogólnie dostępną dla mieszkańców i turystów - powiedziała gazecie Agnieszka Majewska-Pawełko, zastępca burmistrza Ostródy. - Administratorem obiektu nadal będzie Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5