„Długi łykend”, Luxtorpeda, Natalia Nykiel — artystyczne zakończenie wakacji w Iławie robi wrażenie!

2020-08-20 11:27:58 (ost. akt: 2020-08-20 11:31:33)   Artykuł sponsorowany
W spektaklu "Długi łykend" występuje m.in. Piotr Cyrwus

W spektaklu "Długi łykend" występuje m.in. Piotr Cyrwus

Autor zdjęcia: materiały ICK Iława

W imieniu Iławskiego Centrum Kultury zapraszamy na szereg wydarzeń kulturalno-muzycznych, które odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia. ICK zadbało zarówno o miłośników teatru, jak i muzyki.
Iławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne teatralne emocje – spektakl pt.: „Długi łykend”, który odbędzie się w Kinoteatrze Pasja w Iławie w dniu 23 sierpnia 2020r. (niedziela) o godz. 17:00.

Autorem „Długiego łykendu” jest Norm Foster. Jest to niezwykle popularny i najczęściej wystawiany dramaturg w historii Kanady. Jego sztuki znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu.
„Norm Foster ma talent do tworzenia postaci, które są tak wiarygodne, że widzowie mogą zobaczyć na scenie fragmenty samych siebie” (Daily News).

Również „Długi łykend” wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? Co kryje się w mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość… Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia...?
Zapraszamy!

INFO
Reżyseria: Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska
Scenografia: Magdalena Wacławik
Aktorzy (grać będą wymiennie):
Pola: Maja Berełkowska
Wanda: Katarzyna Walter
Karol: Piotr Cyrwus / Piotr Dąbrowski
Robert: Wojciech Wysocki /Piotr Dąbrowski

Sztuki autorstwa Norma Fostera doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: „Premiera”
i „Ostra jazda”. Tekst z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od dziesięciu lat mieszkający w Kanadzie (gdzie ukończył studia reżyserskie).JESZCZE W SIERPNIU W IŁAWIE!!!
MUZYCZNE ZAKOŃCZENIE WAKACJI - Amfiteatr im. Louisa Armstronga


29 sierpnia 2020 r.
godz. 20:00 PIĘĆ DWA - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu i trip hopu

Godz. 21:00 LUXTORPEDA - polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową.

Bilety: 25 PLN – sprzedaż na stronie www.ickilawa.pl


30 sierpnia 2020r.
godz. 20.00 NATALIA NYKIEL

Natalia Nykiel weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii (utwory „Bądź duży” i „Error” uzyskały statusy Diamentowych Płyt, singiel „Error” dotarł do pierwszego miejsca zestawienia AirPlay!). Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 170 milionów wyświetleń! Natalia wypracowała sobie pozycję jednej z najbardziej szanowanych i pożądanych wokalistek w kraju.

Bilety: 30 PLN - sprzedaż na stronie www.ickilawa.pl oraz https://going.pl/natalia-nykiel-ilawa

Osoby w wieku 0-7 wchodzą nieodpłatnie, a od 8 roku życia obowiązuje bilet normalny.materiały Iławskiego Centrum Kultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5