W sobotnie przedpołudnie Sokół Ostróda zagra ze Stomilem Olsztyn

2020-08-07 11:20:55 (ost. akt: 2020-08-07 13:44:19)
Sokół Ostróda przed tygodniem zdobył Wojewódzki Puchar Polski, a w sobotę zagra ze Stomilem Olsztyn

Sokół Ostróda przed tygodniem zdobył Wojewódzki Puchar Polski, a w sobotę zagra ze Stomilem Olsztyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Beniaminek II ligi ostródzki Sokół w najbliższą sobotę (8 sierpnia) zmierzy się z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie spotkanie rozpocznie się o godz. 11. Miejmy nadzieję, że po dwóch planowanych sparingach, które nie doszły do skutku, trzeci wreszcie zostanie rozegrany.
Wcześniejsze dwa mecze kontrolne z Sokołem Ostróda sztab szkoleniowy pierwszoligowego Stomilu odwołał. Jednak, jak powiadają, do trzech razy sztuka i być może nareszcie sobotnia konfrontacja między obu zespołami dojdzie do skutku.

Podczas sobotniego sparingu na pięciotysięczniku przy ul. 3 Maja sztab szkoleniowy drugoligowego beniaminka będzie mógł przetestować trzech nowych piłkarzy. Prawdopodobnie w brawach ostródzkiego klubu przetestowani zostaną trzej nowi piłkarze. Według nieoficjalnych informacji jeszcze dzisiaj mogą oni podpisać kontrakty z ostródzkim drugoligowcem. Mają to być 31-letni Kamil Zalewski, defensywny pomocnik Skry Częstochowa. Do ostródzkiego zespołu mają też dołączyć grający na "dziesiątce" 24-letni Konrad Andrzejczak, również z częstochowskiej Skry. Natomiast trzecim ma być kolejny zawodnik Skry, 29-letni napastnik Kamil Olejnik, który w ostatnim sezonie w II lidze strzelił 8 goli.

Podczas sobotniej konfrontacji ze Stomilem testowany będzie reprezentant Litwy oraz piłkarz pierwszoligowej Warty Poznań, który może zostać wypożyczony do ostródzkiego klubu.

Przed sparingiem ze Stomilem ostródzcy piłkarze przeszli testy na Covid-19. U nikogo nie stwierdzono zakażenia, zatem można być spokojnym o zdrowie zawodników obu drużyn.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5