Po ponadpółrocznej przerwie "okręgówka" zaczyna ligowe granie

2020-08-01 11:01:20 (ost. akt: 2020-08-01 11:42:28)
Płomień Turznica w sobotę o godz. 16 zacznie sezon meczem z GKS Stawiguda

Płomień Turznica w sobotę o godz. 16 zacznie sezon meczem z GKS Stawiguda

Autor zdjęcia: Archiwum Płomienia Turznica

Płomień Turznica, Tęcza Miłomłyn, Grunwald Gierzwałd i Kormoran Zwierzewo w ten weekend rozegrają pierwsze w 2020 roku mecze ligowe. Rozpoczyna się rywalizacja w klasie okręgowej. Na boiska ligowe wracają też A-klasowicze z LKS Tyrowo i Iskry Smykówko.
Ponad pół roku kibice naszych drużyn z "okręgówki" czekali na ligowe zmagania. Przedsmak piłkarskiej rywalizacji mieli w lipcu podczas meczów wstępnej i pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Jednak po długiej nieobecności spowodowanej epidemią koronawirusa, nasi piłkarze występujący w grupie 2 klasy okręgowej w sobotę i niedzielę zaczną sezon 2020/2021.

Mega ciekawie inauguracja zapowiada się w sobotnie popołudnie w Miłomłynie. Tam miejscowa Tęcza prowadzona przez Macieja Czerkawskiego rozegra mecz derbowy z Kormoranem Zwierzewo. Inauguracyjna rywalizacja nad kanałem w Miłomłynie rozpocznie się 1 sierpnia o godz. 16. Wejściówka na boisko w Miłomłynie w cenie 5 zł. Wśród posiadaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

- Naszym celem w startującym dzisiaj sezonie jest walka o pierwszą trójkę - zapowiada Leszek Piekut, wiceprezes Tęczy. - Zagramy w tym meczu bez kilku podstawowych piłkarzy, bo uniemożliwiają im to sprawy prywatne.

Również w sobotę (1 sierpnia) o godz 16 wystartuje sezon piłkarski na boisku w Turznicy. Płomień na własnym boisku podejmie GKS Stawiguda. Zespół z gminy Ostróda może być czarnym koniem tych rozgrywek. Wzmocnie drużyny przez byłych czwartoligowców bramkarza Piotra Sikorę i Andrzeja Burcharta, może sprawić, że podopieczni Pawła Oliwy mogą namieszać w ligowym współzawodnictwie.

W niedzielę (2 sierpnia) na wyjeździe sezon rozpoczną piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Dariusz Szameitat i jego podopieczni wybierają się do Iłowa, gdzie o godz. 17 zabrzmi pierwszy gwizdek w pojedynku z miejscową Polonią.

W ten weekend walkę o ligowe punkty zainaugurują piłkarze występujący w klasie. O godz. 15 w sobotę na boisku w Tyrowie rozpocznie się pojedynek między LKS a Zatoką II Braniewo. Natomiast dwie godziny później występująca w grupie 2 Iskra Smykówko na wyjeździe zacznie spotkanie z Wałszą Pieniężno.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5