Polska stolica sportów plażowych zaprasza w weekend na turniej ręcznej plażówki

2020-07-22 11:10:41(ost. akt: 2020-07-22 11:24:57)
W weekendowym turnieju zagrają 22 zespoły

W weekendowym turnieju zagrają 22 zespoły

Autor zdjęcia: Fot. Marcin Tchórz

Wielki sport wraca do polskiej stolicy sportów plażowych czyli Starych Jabłonek. W sobotę i niedzielę (25-26 lipca) zapraszamy na plażę Hotelu Anders. Rozegrany tam zostanie trzeci turniej eliminacyjny mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi. Wstęp wolny.
Starych Jabłonek nie mogło zabraknąć na trasie turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi. Weekendowe zawody nad jeziorem Szeląg Mały będą trzecią okazją do rywalizacji polskich beachhandbalistów w sezonie 2020.

Na razie ton rywalizacji wśród pań nadaje drużyna GRU Juko Piotrków Trybunalski, a we współzawodnictwie panów najlepsi są szczypiorniści plażowi Petry Płock. Obie te drużyny wygrały dwa dotychczas rozegrane turnieje w Inowrocławiu i Gdańsku.

- Obie te drużyny na pewno zobaczymy na boiskach w Starych Jabłonkach - mówi Artur Niesłuchowski, współorganizator PGNiG Summer Superligi. - W turnieju kobiet zagra 12 drużyn, a w zawodach panów wystąpi 10 drużyn. Zespoły będą rywalizowały na trzech boiskach.

Turniej na plaży Hotelu Anders jest jednym z czterech, w których drużyny zbierają punkty kwalifikacyjne. Najlepszych osiem drużyn żeńskich i tyleż samo męskich uzyska kwalifikację do turnieju finałowego w Darłowie (14-16 sierpnia).

Na plażę Hotelu Anders w sobotę zapraszamy od godz. 9, ostatni sobotni mecz zaplanowany jest na godz. 19. Niedzielna rywalizacja również rozpocznie się o godz. 9, a ostatni mecz finałowy turnieju pań rozegrany zostanie o godz. 15. Wstęp na plażę nad Szelągiem Małym będzie bezpłatny.

mart

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5