W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół zagra ze Stomilem II

2020-07-21 08:07:41 (ost. akt: 2020-07-21 08:24:39)
W półfinale WPP Sokół Ostróda zmierzy się ze Stomilem II Olsztyn

W półfinale WPP Sokół Ostróda zmierzy się ze Stomilem II Olsztyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wylosowane zostały pary półfinałowe rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski. Drugoligowy Sokół Ostróda zagra z rezerwami Stomilu Olsztyn. Spotkania półfinałowe rozegrane zostaną w sobotę 25 lipca.
Piłkarze ostródzkiego Sokoła w ćwierćfinale wyeliminowali Śniardwy Orzysz. W kolejnej rundzie podopieczni Piotra Jacka zmierzą się z rezerwami pierwszoligowego Stomilu. Jest o co walczyć, ponieważ za zdobycie pucharu obok trofeum na ostródzian będzie czekał czek na kwotę 40 tysięcy złotych. Poza tym zwycięstwo na etapie wojewódzkim będzie przepustką do rywalizacji na szczeblu centralnym Pucharu Polski,

Na razie jednak drugoligowcy z Ostródy muszą przebrną przez półfinał. A przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie olsztynianie wyeliminowali trzecioligowy Kaczkan Huragan Morąg (2:2 po dogrywce, 11:10 w serii rzutów karnych).

- Jesteśmy w trakcie kompletowania składu, ale na razie mamy mało gier i każdy kolejny mecz jest dla nas okazją do zgrywania drużyny oraz sprawdzania przydatności zawodników do gry na konkretnych pozycja - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Mecze pucharowe to dla nas po trosze kolejne jednostki treningowe. Ale postaramy się wygrać te rozgrywki.

Spotkania półfinałowe WPP zaplanowane zostały na sobotę 25 lipca. W drugiej parze Jeziorak Iława zmierzy się ze Zniczem Biała Piska.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5