Sokół w półfinale, Tęcza, Kormoran i Płomień awansowały do kolejnej rundy

2020-07-19 08:36:56 (ost. akt: 2020-07-19 08:58:44)
Piłkarze Sokoła spokojnie wywalczyli awans do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski

Piłkarze Sokoła spokojnie wywalczyli awans do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Pierwsze od dawna mecze o stawkę rozegrali piłkarze z naszego regionu. Okazją do tego były rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski. Sokół Ostróda awansował do półfinału zmagań z sezonu 2019/2020. Natomiast Tęcza Miłomłyn, Kormoran Zwierzewo i Płomień Turznica wygrały swoje mecze w rundzie wstępnej sezonu 2020/21.
Plan minimum w pojedynku z występującymi w klasie okręgowej Śniardwami Orzysz wykonali drugoligowcy z Ostródy. W Sokole wystąpiło sporo zawodników, którzy zostali zakontraktowani kilkadziesiąt godzin przed meczem w Orzyszu. Jednak goście szybko zaprezentowali swoją lepszą jakość piłkarską.

Już w 4. min Sokół objął prowadzenie po golu Wojciecha Kalinowskiego. Od 20. min ostródzianie prowadzili 2:0. Kalinowski trafił w słupek, a jego strzał dobił Piotr Okuniewicz. Zadziało się w Orzyszu pod koniec pierwszej części gry. W 38. min gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Na 1:2 z rzutu karnego trafił Piotr Kowalczyk. Za kilka chwil przewagę powiększył Sokół, a na 1:3 z 11 metrów strzelił Okuniewicz.

W drugiej połowie Okuniewicz ustrzelił hat-trick, w 85. min ustalił wynik spotkania na 1:4.

Ostródzianie pewnie wywalczyli awans do 1/2 WPP. Wyniki pozostałych meczów ćwierćfinałowych: Stomil Olsztyn II - Kaczkan Huragan Morąg 2:2 (karne 11:10), Polonia Lidzbark Warmiński - Znicz Biała Piska 1:3, Jeziorak Iława - Concordia Elbląg 2:3 (pd.).

Pierwsze od dawna mecze rozegrały też nasze drużyny z niższych lig. Występująca w grupie 2 klasy okręgowej Tęcza Miłomłyn dobrze zabawiła się w Słupach. Podopieczni Macieja Czerkawskiego wygrał aż 10:3. Gole na wagę awansu dla "tęczowych" zdobyli: Filip Czerwonka 3, Adrian Wasiak 2, Adrian Leśnicki, Wojciech Domeracki, Bartłomiej Kiljański, Wiktor Matracki, Jakub Grembocki.

Na ofensywę postawili też piłkarze Kormorana Zwierzewo, którzy w Jonkowie zmierzyli się z drużyną Młodego Piłkarza. Zwierzewianie wygrali 7:2, a łupem bramkowym podzielili się Jarosław Koszewski 4, Krzysztof Lipiński, Krystian Lipiński i Kacper Cencelewski.

Awans do kolejnej rundy WPP wywalczył też Płomień Turznica, który na wyjeździe rywalizował z Olimpią Kisielice. Przez godzinę niewiele działo się na murawie. Dopiero gdy w 61. min gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym przyjezdni wzięli się do roboty. Trafienia Andrzeja Burcharta, Macieja Klimeckiego i Macieja Zglenickiego dały gościom zwycięstwo 3:1 i awans.

mart

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5