Trzecie zwycięstwo Sokoła, pierwsze LKS Tyrowo i pogrom Kormorana

2020-07-12 09:54:14 (ost. akt: 2020-07-12 11:07:41)
Piłkarze z LKS Tyrowo w Ględach wygrali z Jastrzębiem

Piłkarze z LKS Tyrowo w Ględach wygrali z Jastrzębiem

Autor zdjęcia: Archiwum FB LKS Tyrowo

Występujące w różnych klasach rozgrywkowych zespoły piłkarskie z naszego regionu mają za sobą kolejne przepracowane mikro cykle zakończone sparingami. Drugoligowy Sokół Ostróda wysoko wygrał w Kołobrzegu. Kormoran Zwierzewo (klasa okręgowa) wysoko przegrał. W swoim pierwszym sparingu zwyciężył LKS Tyrowo (klasa A).
Trzy zwycięskie mecze kontrolne mają za sobą drugoligowcy z Ostródy. Trzecim sparingpartnerem Sokoła była trzecioligowa Kotwica Kołobrzeg, z którą ostródzianie zmierzyli się na wyjeździe. Wyprawa nad Bałtyk okazała się owocna, ponieważ podopieczni Piotra Jacka zagrali z najwyżej notowanym dotychczas przeciwnikiem (w poprzednim sezonie 4. miejsce w grupie 2 III ligi).

W Kołobrzegu ostródzianie odnieśli najwyższe podczas letnich przygotowań zwycięstwo. Już w 12. min swoje warunki wzrostowe wykorzystał Krzysztof Wicki, wygrał pojedynek o pozycję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i głową strzelił na 1:0. Kilka minut przed przerwą drugiego gola dla ostródzian zdobył Piotr Okuniewicz, skutecznie finalizując dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Letnie przygotowania to cały czas testowanie kandydatów do gry w II lidze i od 71. min było 3:0 dla Sokoła trafieniu zawodnika testowanego. Stan rywalizacji na 4:0 dla drugoligowców ustalił Adam Dobosz, który pokonał bramkarza z strzałem z rzutu karnego.

Kolejne spotkanie ostródzianie zagrają w sobotę (18 lipca), w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski w Orzyszu zmierzą się z miejscowymi Śniardwami.

W strugach deszczu kolejne spotkanie kontrolne rozegrał występujący w grupie 2 okręgówki Kormoran Zwierzewo. Piłkarze z gminy Ostróda na własnym boisku dostali lanie od Błękitnych Pasym. Spotkanie zakończyło się porażką zwierzewian aż 0:6!

Swój pierwszy sparing zagrał przygotowujący się do rozgrywek w klasie A LKS Tyrowo. Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Gergolę wybrał się do Ględ, gdzie zmierzył się z A-klasowym Jastrzębiem. Szkoleniowiec tyrowian miał do dyspozycji aż 20 zawodników. W deszczowej aurze lepsze zawody rozegrali piłkarze z Tyrowa, którzy wygrali z Jastrzębiem 5:2.

Kolejny sparing LKS Tyrowo zagra we wtorek (14 lipca), na boisku we Frygnowie zmierzy się z Grunwaldem Gierzwałd.

mart


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5