Długi weekend: więcej policyjnych patroli na drogach i na wodzie

2020-06-11 12:15:52(ost. akt: 2020-06-11 12:28:38)

Autor zdjęcia: Policja

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała, to wzmożona praca policjantów. Będzie więcej patroli w całym regionie.
Ważne jest, abyśmy wszyscy pamiętali o tym, że to od nas samych i tego czy będziemy przestrzegać obowiązujących zasad, zależy nasze zdrowie. O bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym będą dbać policjanci. Więcej będzie policyjnych patroli na drogach. W tym czasie odbywać się będą obrzędy i procesje związane ze świętem Bożego Ciała, a policjanci będą zabezpieczać miejsca takich wydarzeń.

- W ubiegłym roku w czasie czerwcowego długiego weekendu na drogach Warmii i Mazur odnotowaliśmy 14 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 20 zostało rannych informuje Policja. - Policjanci byli wzywani w tym czasie do ponad 200 kolizji drogowych, a w trakcie przeprowadzonych kontroli zatrzymali około 50 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Podobne kontrole będą się odbywały również na akwenach. Policyjni wodniacy, którzy służbę na wodach Warmii i Mazur pełnią od początku maja, również będą dbać o porządek i bezpieczeństwo na szlakach wodnych i interweniować wobec tych, którzy swoim zachowaniem będą stwarzać zagrożenie dla innych.

Wszyscy funkcjonariusze, wspierani w trakcie patroli również przez przedstawicieli innych służb mundurowych, będą zwracać uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy dotyczące przeciwdziałania epidemii koronawirusa.

Policjanci apelują! Nasze bezpieczeństwo i zdrowie zależy w pierwszej kolejności od nas samych. Dlatego pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów dotyczących zarówno ruchu drogowego, jak i przebywania i zachowania w przestrzeni publicznej.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obywatelka #2932566 | 80.55.*.* 11 cze 2020 19:30

    nie chodzi o żadne bezpieczeństwo, tylko o to aby ujeb.... obywatela, oby jak najwięcej mandatów było.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5