W ostródzkim basenie nie popływamy przynajmniej jeszcze miesiąc

2020-06-08 11:42:09(ost. akt: 2020-06-08 12:51:48)
Na razie ostródzki basen ponownie stoi bez wody

Na razie ostródzki basen ponownie stoi bez wody

Autor zdjęcia: Archiwum UM Ostróda

Mieszkańcy Ostródy jeszcze przez kilka tygodni nie skorzystają z usług ostródzkiego basenu. Miejska pływalnia została zamknięta z powodu epidemii koronawirusa. Woda z basenów została spuszczona. Biorąc pod uwagę wymogi techniczne i sanitarne, ponowne otwarcie obiektu jest możliwe najwcześniej za miesiąc.
Ostródzcy amatorzy pływania w basenie muszą się jeszcze uzbroić cierpliwość i poczekać do ponownego otwarcia miejskiej pływalni. Obiekt, którego operatorem jest ostródzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji został zamknięty w związku z epidemią koronawirusa.

Przez pierwszych kilkanaście dni wyłączenia z użytkowania baseny były wypełnione wodą. Jednak utrzymanie obiektu generowało duże koszty, dlatego woda została spuszczona.

W ostatnich dniach polski rząd zniósł kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem, a co za tym idzie ponownie można korzystać z pływalni i aquaparków w całym kraju. Jednak nie wszyscy operatorzy zdecydowali się na otwarcie basenów. Wiąże się to z tym, że wymogi korzystania (częsta dezynfekcja urządzeń i pomieszczeń basenowych, ograniczenia w liczbie osób korzystających z basenu) z obiektów nie opłacają się operatorom pływalni.

- Nie ma konkretnego terminu ponownego uruchomienia ostródzkiego basenu, najwcześniej może to być za miesiąc - powiedział Sławomir Andrysiak, prezes PWiK. - Wynika to z wymogów technicznych i sanitarnych. Baseny trzeba napełnić wodą, następnie sanepid musi przeprowadzić badania kontrolne, a oczekiwanie na ich wyniki trwa 12 dni. Jak widać wszystko wymaga czasu.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że lato coraz bliżej i będzie można popływać w jeziorach. Albo od 12 czerwca można wybrać się na pływalnię do Morąga, otwarcie o godz. 11.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5