Pochylnie na Kanale Ostródzko-Elbląskim będą dłużej czynne

2020-06-02 08:32:08 (ost. akt: 2020-06-02 08:52:44)
Pochylnie na kanale będą czynne przez osiem godzin dziennie

Pochylnie na kanale będą czynne przez osiem godzin dziennie

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Jak informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku wydłużony został czas funkcjonowania pochylni na Kanale Ostródzko-Elbląskim. Obiekty te codziennie będą czynne przez osiem godzin.
Turyści korzystający z usług Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej oraz żeglarze będą mieli więcej czasu na skorzystanie z usług pochylni na kanale łączącym Ostródę z Elblągiem. Czas funkcjonowania wszystkich pochylni – Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Całuny, Jelenie – został wydłużony do ośmiu godzin. Dotychczas były czynne przez pięć godzin.

I tak od poniedziałku do piątku pochylnie będą pracowały w godz. 9-17. Analogiczny czas otwarcia tych obiektów zaplanowany został na soboty, niedziele i święta.

Jednocześnie PGW Wody Polskie RZGW w Gdańsku informuje użytkowników korzystających z przejść przez pochylnie, że stanowiska cumownicze w górnej i dolnej części każdej pochylni służą wyłącznie do cumowania w czasie oczekiwania na przejście przez pochylnie. Natomiast w przypadku zawracania na stanowisku górnym Buczyniec, zawracać można w miejscu do tego wyznaczonym tzw. obrotnicy.

Od 6 czerwca nastąpią zmiany w godzinach pracy śluz i pochylni administrowanych przez RZGW w Gdańsku.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5