W Sokole Ostróda czekają na ostateczne decyzje odnośnie awansu do II ligi

2020-05-27 10:49:08 (ost. akt: 2020-05-27 11:33:33)
W Sokole Ostróda czekają na ostateczne decyzje w sprawie awansu do II ligi

W Sokole Ostróda czekają na ostateczne decyzje w sprawie awansu do II ligi

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od kiedy 18 maja Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował o zakończeniu rozgrywek grupy 1 III ligi i awansie Sokoła Ostróda do II ligi w środowisku piłkarskim cały czas jest gorąco. Najbardziej w szeregach Legii II Warszawa, która domaga się rywalizacji z ostródzianami na zielonej murawie.
Warszawianie poczuli się poszkodowani decyzją zarządu WMZPN przy zielonym stoliku, która pozbawiła ich szans na grę w II lidze. Ich zadaniem, mimo że zajmowali dopiero 3. miejsce w ligowej klasyfikacji, ekipie z Łazienkowskiej należała się możliwość rozegrania meczu z Sokołem, do którego nie nie doszło jesienią. Z tym zaległym spotkaniem ostródzianie mieli zaledwie jednopunktową przewagę nad Legią II. W związku z powyższym legioniści zwietrzyli swoją szansę na bój o awans i wytoczyli wszystkie możliwe działa przeciw Sokołowi. Wykorzystane zostały kancelarie prawnicze, koneksje w PZPN oraz powiązani ze stołecznym klubem dziennikarze. Sympatycy Legii domagają się rozegrania zaległego spotkania, ale ostródzianie trzymają się decyzji podjętej przez WMZPN.

- Jestem zawiedziony postawą władz Legii, zachowują się jak małe dzieci - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Jetem rozczarowany ruchami legionistów. Ja wierzę, że władze WMZPN utrzymają w mocy swoją decyzję i będziemy mogli przygotowywać się do debiutanckiego sezonu w II lidze, który póki co nie wiadomo kiedy wystartuje. My już chcemy kompletować drugoligowy skład, bo czas ucieka. Może jak już zacznie grać ekstraklasa, to trochę w tej Warszawie ostygną.

mart


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (27 maja) wydaniu m.in.


Zdalne nauczanie wyrzuciło uczniów
Praktycznie w każdej szkole w Polsce są uczniowie, którzy zniknęli z systemu edukacji. Jak to możliwe? Od początku zdalnej edukacji nie pojawiają się na zajęciach, nie odsyłają zadań. Część z nich po prostu... nie ma jak.

Turcy chcą więcej pieniędzy za tramwaje
Olsztyn wciąż czeka na dostawę dwunastu tramwajów z Turcji. Durmazlar wysłał jednak do miasta wniosek o przeliczenie kontraktu po obecnym kursie euro. Miasto przygotowuje odpowiedź i niewykluczone, że może się zgodzić na nowe warunki.

Myśliwi pomagają szpitalowi w Ostródzie
Sprzęt o wartości ponad130 tys. złotych trafił do jednoimiennego szpitala zakaźnego. Pieniądze na jego zakup zebrali myśliwi z kół łowieckich Warmii i Mazur.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5