Znane są wstępne terminy startu klasy okręgowej oraz klas A i B

2020-05-20 12:50:23 (ost. akt: 2020-05-20 13:11:58)
W klasie okręgowej piłkarze nowy sezon mają rozpocząć 1 sierpnia

W klasie okręgowej piłkarze nowy sezon mają rozpocząć 1 sierpnia

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarscy kibice z regionu powoli mogą przygotowywać się na start rozgrywek sezonu 2020/2021. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przedstawił wstępne terminy inauguracji piłkarskiej rywalizacji w IV lidze, okręgówce oraz w klasach A i B.
Wiosną piłkarskie boiska na całym świecie - no może poza Białorusią - zdominował koronawirus. Zaraza skutecznie zakończyła rozgrywki niższych klas w całej Polsce. Ale wszystko musi mieć swój kres, nawet COVID-19, dlatego WMZPN zaprezentował już wstępne terminy inauguracji rozgrywek piłkarskich seniorów na Warmii i Mazurach.

W naszym regionie najwcześniej ligę powinni rozpocząć piłkarze występujący w klasie okręgowej. W grupie 2 są to Tęcza Miłomłyn, Kormoran Zwierzewo, Grunwald Gierzwałd i Płomień Turznica. Te zespoły wstępnie, o ile nic nie stanie na przeszkodzie, nowy sezon rozgrywek rozpoczną w środę 1 sierpnia.

Na ten sam termin (1 sierpnia) wyznaczona została inauguracja rozgrywek w klasie A, gdzie zagrają KS Tyrowo, Jastrząb Ględy, Iskra Smykówko, MGKS Miłakowo. 15 sierpnia powinny wystartować zespoły występujące w klasie B.

mart


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (20 maja) wydaniu m.in.


LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5