Pijany motorowerzysta jechał "wężykiem" całą szerokością jezdni

2020-05-15 16:40:52 (ost. akt: 2020-05-15 16:51:43)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Ostródzcy funkcjonariusze kolejny raz udowodnili, że policjantem jest się zawsze - nie tylko w godzinach służby. W czwartek (14.05.) około godz. 22:00 w Tyrowie ostródzcy kryminalni wracając po skończonej służbie do domu zauważyli motorowerzystę, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia.

Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, łapał pobocze i stwarzał zagrożenie dla siebie i innych. Funkcjonariusze podejrzewając, że może on być pijany postanowili go zatrzymać. Podczas rozmowy z 44-latkiem policjanci poczuli silny zapach alkoholu. Wezwany na miejsce patrol potwierdził ich przypuszczenia. Mieszkaniec gminy Ostróda miał w organizmie blisko 3 promile tej substancji.

Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny motorowerzysta odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (15 maja) wydaniu m.in.

Rafał SzczepańskiNikt nie odwołał wakacji
Jesteśmy regionem turystycznym, a przynajmniej takie mamy aspiracje i ambicje. Dlatego trzeba wyciągnąć lekcję z pandemii. I może zabrzmi to okrutnie, ale musimy poszukać swojej szansy w tym, co zgotowała nam pandemia koronawirusa.

Wirus u dentystów podwyższa ceny
Koronawirus drenuje kieszenie Polaków. Teraz doszły podwyżki wizyt u stomatologów, którzy naliczają opłatę za „ochronę przed koronawirusem”. W Olsztynie nie jest jeszcze najgorzej, ale też są dopłaty za środki ochronne.

szpital  wbiskupcuNowy tomograf dla szpitala w Biskupcu
Dzięki środkom unijnym będącym w gestii marszałka województwa oraz wsparciu sponsorów już niedługo Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu może wzbogacić się o nowy, nowoczesny tomograf komputerowy.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5