Sokół Ostróda czy Legia II Warszawa? Kto w przyszłym sezonie zagra w II lidze?

2020-05-12 10:37:37 (ost. akt: 2020-05-12 11:20:55)
Piłkarze Sokoła są na 1. miejscu w III lidze, ale nie wiadomo czy wywalczą awans

Piłkarze Sokoła są na 1. miejscu w III lidze, ale nie wiadomo czy wywalczą awans

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Koronawirus solidnie zawirusował świat sportowy. Sportowcy oraz działacze klubów sportowych nie wiedzą na czym stoją. Dzisiaj ma zapaść decyzja odnośnie tego kto wywalczy awans do II ligi, a kto spadnie. Bliski awansu jest Sokół Ostróda, ale chrapkę na to mają też rezerwy warszawskiej Legii.
Zgodnie z ministerialnymi obostrzeniami zagrają drużyny ekstraklasy, I i II ligi. Wiadomo, że sezonu 2019/2020 nie dokończą zespoły od IV ligi w dół. Wciąż jednak w zawieszeniu pozostają rozgrywki III ligi. A przypomnijmy, że w chwili obecnej w grupie 1 liderem jest ostródzki Sokół, który ma jeden punkt przewagi nad Legią II Warszawa.

Oba zespoły nie miały okazji do rywalizacji w tym sezonie, ponieważ jesienią Legia II przełożyła mecz, bo jej dwóch zawodników miało terminy występów kadrowych. Ostródzianie przystali na przełożenie spotkania, które miało zostać rozegrane 1 kwietnia w Ostródzie. Niestety obie ekipy przegrały z koronawirusem, bo rozgrywki zostały przerwane.

Teraz ponownie na tapetę wraca kwestia rywalizacji Sokoła z Legią II, ponieważ 12 maja PZPN ma "wyręczyć" prezesów związków okręgowych i podjąć decyzję dotyczącą rozgrywek. Wielce prawdopodobne jest, że zostaną przerwane i wtedy do II ligi awansują zespoły, które aktualnie w czterech grupach zajmują 1. miejsca. To oznaczałoby, że Sokół na 75-lecie klubu miałby historyczny awans.

Jednak nie wiadomo czy tak się stanie. Od przyszłego sezonu III ligą ma zarządzać PZPN. A jak można usłyszeć w kuluarach piłkarska centrala nie chce powiększonych trzecich lig. To oznacza, że do IV lig musiałyby spaść zespoły, które aktualnie znajdują się w strefie spadkowej. Niestety nie wszystkim zainteresowanym to się podoba.

Zresztą nie tylko ci zagrożeni spadkiem czekają na inne rozstrzygnięcia. Jak donoszą różne media internetowe awansem do II ligi zainteresowane są rezerwy Legii, które ścigają się z Sokołem. Warszawianie w ubiegłym tygodniu wznowili przygotowania. Legioniści chyba mają chrapkę na wywalczenie awansu. Póki co z klubem ze stolicy umowę rozwiązał grający ostatnio w rezerwach Salvador Agra. Poza tym obok młodych gniewnych z Legią II treningi zaczęli Serb Ivan Obradović oraz Hiszpan Toni Segura.

Jak podaje portal legia.net: "... do najbardziej nieoczywistej sytuacji doszło w 1 grupie III ligi: Sokół Ostróda jest liderem z punktem przewagi nad Legią II Warszawa. Akurat ta dwójka ma do rozegrania zaległy mecz… między sobą, który pierwotnie miał być w listopadzie. Czyli lider z wiceliderem jeszcze ani razu nie spotkali się w sezonie 2019/20 na boisku. W niektórych ligach lider i wicelider już ze sobą się mierzyli, ale tylko raz i na dodatek mają tyle samo oczek."

W tym przypadku decyzję co do sposobu kontynuowania całej ligi podejmie zarząd PZPN.

Jak się dowiedzieliśmy działacze stołecznego klubu w związkowej centrali wywierają naciski na to żeby między Sokołem a Legią II rozegrany został przynajmniej jeden mecz. Jego wynik zadecyduje o tym, która z drużyn w sezonie 2020/21 zagra na poziomie II ligi.

Jednak na razie czekamy na decyzję jaką we wtorek ma podjąć PZPN.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5