Jazda na nartach wodnych pod znakiem zapytania. Trzeba wydać milion na remonty

2020-05-11 12:33:15(ost. akt: 2020-05-11 14:31:43)
Remont pomostu przy wyciągu nart wodnych ma kosztować około 850 tysięcy złotych

Remont pomostu przy wyciągu nart wodnych ma kosztować około 850 tysięcy złotych

Autor zdjęcia: Archiwum

Blisko 900 tysięcy złotych na wyremontowanie pomostu, około 10 tysięcy euro na naprawę napędu wyciągu narciarskiego. Niestety takiej kasy w miejskim budżecie nie ma. Zatem wiele wskazuje na to, że w tym sezonie letnim amatorzy narciarstwa wodnego nie "poszusują" po Jeziorze Drwęckim.
O tym, że napęd główny wyciągu nart wodnych na Jeziorze Drwęckim jest do remontu wiadomo było latem ubiegłego roku. Wtedy miał to być wydatek o wysokości około 10 tysięcy euro. Producentem części jest szwedzka firma, a ich dystrybutorem jest firma z Niemiec. W tym czasie administrator obiektu - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - nie miał takich środków finansowych. Dlatego ewentualna inwestycja i naprawa zostały przeniesione na 2020 rok.

Jednak w międzyczasie okazało się, że niezbędny jest remont generalny pomostu Inwestycja związana z naprawą obiektu została przewidziana na kwotę 850 tysięcy złotych. W tegorocznym budżecie miasta Ostróda wydaje się to raczej nierealne.

- W ubiegłym przygotowaliśmy się na inwestycję związaną z naprawą napędu głównego wyciągu nart wodnych - mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. - Jednak po trzyletnich zaniedbaniach naszych poprzedników okazało się, że do generalnego remontu nadaje się cały pomost przy wyciągu. Ta inwestycja to już ponad 850 tysięcy złotych.

Niestety w budżecie OCSiR nie ma takich środków na tegoroczne finansowanie, dotyczące inwestycje w infrastrukturę.

- Czekamy na decyzję ostródzkich radnych, jeśli ta okaże się przychylna dla potrzeb OCSiR , to poczynimy starania w kierunku poprawy naszej obecnej sytuacji - dodaje dyrektor Czyczel. - W jednym roku nie jesteśmy w stanie sfinansować modernizacje i zaległości, które zostały zaniedbane przez ostatnie trzy lata. Na razie staramy się wyjść na prostą w tej kwestii.

Jak wiadomo środki finansowe OCSiR są niewystarczające na przeprowadzenie niezbędnych inwestycji. Dlatego niewiele wskazuje na to żeby w tym roku wyciąg nart wodnych, wespół z pomostem zostały oddane do użytku. A to znaczy, że w kadencji obecnego burmistrza szykuje się kolejny czas odwołań. Tym razem sezonu korzystania z wyciągu nart wodnych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5