Ostródzkie Biegi Uliczne z maja zostały przeniesione na wrzesień

2020-05-05 13:54:05(ost. akt: 2020-05-05 14:22:26)
30. edycja Ostródzkich Biegów Ulicznych na razie została przeniesiona na wrzesień

30. edycja Ostródzkich Biegów Ulicznych na razie została przeniesiona na wrzesień

Autor zdjęcia: Ostróda,sport,biegi długodystansowe,30. Ostródzkie Biegi Uliczne,OCSiR

Od kilku lat w drugą sobotę maja rozgrywane były Ostródzkie Biegi Uliczne organizowane przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Jubileuszowa 30. edycja powinna odbyć się w najbliższą sobotę (9 maja). Nie dojdzie jednak w tym terminie do skutku, została przeniesiona na wrzesień.
W dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w 2001 roku odbyła się 1. edycja Biegu Ostródzkiego im. Konstytucji 3 Maja. Jej inicjatorami byli ówczesny maratończyk z Ostródy Czesław Najmowicz oraz ksiądz Marian Midura. Przez trzy dekady biegi pod różnymi nazwami i w innych lokalizacjach odbywały się na ostródzkich ulicach.

W tym roku 9 maja miała zostać rozegrana jubileuszowa 30. edycja Ostródzkich Biegów Ulicznych. Organizatorzy w porozumieniu z ostródzkimi biegaczami długodystansowymi wytyczyli nową trasę biegu memoriałowego im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 10 km. Niestety ta w najbliższa sobotę nie zostanie przetestowana, ponieważ OCSiR z powodu pandemii koronawirusa odwołało tegoroczne wydarzenie. Jak można przeczytać w informacji organizatorów 30. Ostródzkie Biegi Uliczne zostały przeniesione na wrzesień tego roku. Zatem lokalnym biegaczom zalecamy przygotowanie formy na ten czas.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (5 maja) wydaniu m.in.

Chętnie wróciliśmy do galerii
W poniedziałek ponownie otworzyły się galerie handlowe. Olsztyniacy ruszyli do nich chętnie. Niektórzy z ciekawości, inni w określonym celu. Galerie spodziewają się stopniowego zwiększania ruchu. Zwłaszcza po godzinach pracy.

Polityczne gierki pod wybory
Gdyby sprawa nie dotyczyła głowy państwa, to można byłoby nawet się pośmiać, ale chodzi o wybory prezydenta RP, więc Polakom wcale nie jest do śmiechu. I choć do wyborów zostało zaledwie kilka dni, to nadal mamy wyborczy chaos.

Zmarł Kubuś, Bartosz walczy o życie
W szpitalu dziecięcym zmarł jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku. 1,5-rocznego Kubusia, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować. Bartosz wciąż walczy o życie.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5