Młodzi piłkarze AP Ostróda wznowili treningi na świeżym powietrzu

2020-05-05 12:06:29 (ost. akt: 2020-05-05 12:25:10)
Bramkarze ostródzkiej "Apki" spotkali się na pierwszych zajęciach po kilkutygodniowej przerwie

Bramkarze ostródzkiej "Apki" spotkali się na pierwszych zajęciach po kilkutygodniowej przerwie

Autor zdjęcia: Archiwum AP Ostróda

Zaraz po tzw. odmrożeniu obiektów sportowych na świeżym powietrzu na boiska i stadiony powrócili młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda. Sześciu trenerów ostródzkiej "Apki" przeprowadziło 12 treningów w małych grupach. Do zajęć wrócili też młodzi bramkarze.
Przez kilka tygodni cierpliwie czekali aż ponownie otwarte zostaną boiska treningowe. Wreszcie nastał ten moment i młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Ostróda wrócili na świeże powietrze. Tymczasowo zarzucili zajęcia online i wreszcie - chociaż w ograniczonych grupach - odetchnęli pełną piersią podczas treningów.

Pod okiem sześciu szkoleniowców ostródzkiej "Apki" na kilku "odmrożonych" boiskach trenowało 12 grup.

- Czucie i prowadzeni piłki, mała gra oraz inne elementy, to było zdecydowanie lepsze od tego co przez kilka tygodni realizowaliśmy online - powiedział Grzegorz Sobotka, koordynator do spraw szkolenia w AP Ostróda. - W formie 45-minutowego treningu zawodnicy dostali solidną dawkę ćwiczeń. Było widać kto etap ćwiczeń online przebimbał, a kto podszedł do nich poważnie. Niektórzy po poniedziałkowych 45 minutach dyszeli jak parowozy.

Po kilkutygodniowej przerwie do zajęć wrócili też bramkarze ostródzkiej AP, którym ich zadania przypomniał trener golkiperów Piotr Oliwa.

- Trenowaliśmy na niewielkiej przestrzeni, ale myślę, że te pierwsze zajęcia zostaną na jakiś czas w mięśniach chłopaków - powiedział szkoleniowiec bramkarzy AP Ostróda.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (5 maja) wydaniu m.in.

Chętnie wróciliśmy do galerii
W poniedziałek ponownie otworzyły się galerie handlowe. Olsztyniacy ruszyli do nich chętnie. Niektórzy z ciekawości, inni w określonym celu. Galerie spodziewają się stopniowego zwiększania ruchu. Zwłaszcza po godzinach pracy.

Polityczne gierki pod wybory
Gdyby sprawa nie dotyczyła głowy państwa, to można byłoby nawet się pośmiać, ale chodzi o wybory prezydenta RP, więc Polakom wcale nie jest do śmiechu. I choć do wyborów zostało zaledwie kilka dni, to nadal mamy wyborczy chaos.

Zmarł Kubuś, Bartosz walczy o życie
W szpitalu dziecięcym zmarł jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku. 1,5-rocznego Kubusia, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować. Bartosz wciąż walczy o życie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5