Premier Morawiecki powoli odmraża polski sport, treningi od 4 maja

2020-04-25 16:50:59 (ost. akt: 2020-04-25 17:15:09)
Od 4 maja po kilka osób będzie można trenować na ostródzkim stadionie

Od 4 maja po kilka osób będzie można trenować na ostródzkim stadionie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Po majówce czyli 4 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Zatem zgodnie z zaleceniami rządowymi i ścisłym przestrzeganiem zasad sanitarnych w małych grupach będzie można korzystać z boisk. Zatem biegacze i piłkarze będą mogli wrócić do treningów.
Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że już 4 maja otwarta zostanie część obiektów sportowych. Będzie to tak zwany drugi etap rządowego odmrażania, który zaplanowany został na 4 maja. W tym dniu mają być otwarte m.in. stadiony, boiska szkolne, orliki, korty tenisowe, tory gokartowe, stadniny koni, tory wrotkarskie czy pola golfowe.

Po majówce amatorzy wodnej rekreacji będą też mogli korzystać z wypożyczalni łódek, kajaków czy rowerków wodnych, na których maksymalnie będą mogły przebywać dwie osoby.

Ale w dalszym ciągu mają obowiązywać poważne ograniczenia. Na obiektach sportowych obecnych będzie mogło być maksymalnie sześć osób. Podczas zajęć treningowych nie będzie obowiązku noszenia maseczki na twarzy.

Zatem po majówce niektórzy sportowcy - oczywiście z pewnymi ograniczeniami jeśli chodzi o ilość trenujących - będą mogli korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5