Serca na sygnale - uczniowie dziękują pracownikom ostródzkiego szpitala za walkę z koronawirusem

2020-04-24 07:52:18 (ost. akt: 2020-04-24 08:41:53)
Rysunki od uczniów z Olsztyna pojawiły się na jednym ze szpitalnych ogrodzeń

Rysunki od uczniów z Olsztyna pojawiły się na jednym ze szpitalnych ogrodzeń

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

"Wy nam zdrowie, my Wam serce" - uczniowie z Niepublicznej Szkoły Absolwent w Olsztynie rysunkowo podziękowali wszystkim pracownikom Szpitala Zakaźnego w Ostródzie za ich zaangażowanie w walce z koronawirusem. Prace uczniów pojawiły się tuż przy wjeździe na oddział zakaźny ostródzkiej placówki.
W niektórych regionach kraju lekarze i pielęgniarki są szykanowani za to, że wykonują swoją pracę i ratują chorych zarażonych koronawirusem. Wypowiadanie są im umowy najmu mieszkań, a ich dzieci nie są przyjmowane do placówek, w których pobierają naukę.

Na szczęście świadomość społeczna na Warmii i Mazurach jest większa, zatem nasi medycy, pielęgniarki i pracownicy Szpitala Zakaźnego w Ostródzie otrzymują pomoc z różnych stron, a także podziękowania. Miłą niespodziankę ostródzkim medykom sprawili uczniowie olsztyńskiej Niepublicznej Szkoły Absolwent, którzy wzięli udział akcji "Serce na sygnale". Uczniowie wykonali prace plastyczne i przesłali do ostródzkiej placówki. Rysunki z hasłami: "Wy nam zdrowie, my Wam serce" czy "Dziękujemy Wam za heroiczną walkę" dotarły do szpitala w Ostródzie. Podziękowania od dzieci z Absolwenta pojawiły się jednym ze szpitalnych ogrodzeń przy wjeździe na oddział zakaźny.

#zsotanwdomu


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5