Artur Munje pełni od dziś obowiązki dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie

2020-04-20 18:28:14 (ost. akt: 2020-04-20 20:14:49)

Autor zdjęcia: Archiwum UM Ostróda

Artur Munje, kierownik Agencji Kultury i Promocji, zarządzeniem burmistrza Ostródy, od dziś pełni obowiązki dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie. Do czasu wyboru nowego dyrektora.
Jak czytamy na stronie UM Ostróda:
— Artur Munje to znany ostródzki animator kultury, kreator wielu renomowanych wydarzeń promujących markę Ostródy. Jest współtwórcą Ostróda Reggae Festival, Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, inicjatorem koncertu z wykorzystaniem największego bębna na świecie, koncertu na ścianie ostródzkiego zamku, Dni Świętego Jerzego i wielu innych imprez kulturalnych.

W jego dorobku znajdują się również działania prorozwojowe polegające na pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Dzięki jego staraniom udało się zdobyć ok. 4 mln złotych na Kampanię Promocyjną Mazur Zachodnich, Projekt Ostróda2012 a także finansowanie Ostróda Reggae Festival.

(Od redakcji: Tu musimy dodać, że niektóre projekty są autorstwa Kingi Wiśniewskiej lub powstały przy jej współpracy - co z dziennikarskiego obowiązku musimy odnotować).

Zaufanie dla jego dotychczasowego dorobku i osiągnięć było podstawą powierzenia mu przez Burmistrza Ostródy kolejnej ważnej i niezwykle odpowiedzialnej misji. Ostródzka scena kultury pozostaje w rękach osoby posiadającej niezbędne doświadczenie, znajomość sektora kultury a także kompetencje do kierowania działaniami kulturalnymi. Arturowi Munje życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów w kierowaniu ostródzką kulturą — czytamy w oficjalnym komunikacie.

Skontaktowaliśmy się z Arturem Munje, który obowiązki dyrektora przejął po zwolnieniu dyscyplinarnym w miniony czwartek Juliana Pawłowskiego. Co nam powiedział?
— Postanowiłem podjąć to wyzwanie – mówi Artur Munje. — Teraz, w czasie epidemii koronawirusa, będziemy robić to, na co nam państwo pozwoli. Będę starał się po prostu robić swoje. Szkoda tylko, że stało się to wszystko w takich okolicznościach.

Zapytaliśmy też, czy wystartuje w konkursie na dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie.
— W tej sprawie jeszcze nie podjąłem decyzji — mówi Artur Munje.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Markopolo #2909735 | 83.31.*.* 21 kwi 2020 13:18

  To pewnie przykrywka do czasu referendum potem zajmie się i nim. Bo pewna osoba już czeka na to miejsce. Szczwany jesteś kolego Z. Prawdziwy biznesmen jednego pozbył się wykorzystując pandemię, a drugiego pozbędzie się jak wyciszy jedną sprawę.woow Z miasta zrobił swoją korporację. Jak ktoś pracował to wie co oznacza. A głosując na niego myślałem że będzie inny, ale wystarczyło parę miesięcy i z kolegami już nie rozmawia jak mają inne zdanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Karolina synowa Zbyszka #2909529 | 178.235.*.* 21 kwi 2020 06:56

   o co zakład że konkurs na dyrektora bedzie rozpisany tak, żeby jego wyłonienie nastąpiło tuż po referendum? i że Artur zostanie wyotuowany? marna próba ratowania wizerunku kosztem Artura właśnie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. dziwionko ? #2909526 | 83.5.*.* 21 kwi 2020 06:53

   Tak najczęściej bywa. Zawsze jest tak, że następca tylko czeka okazji, przytupując nóżkami, aż powinie się nóżka zarządzającemu przybytkiem kultury. Wspólna działalność i dobra współpraca czasem bywa dobra przykrywką do osiągnięcia celu. A gdzie lojalność i honor ? Należało odmówić i niech Burmistrz się martwi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  3. precz z fotografem #2909469 | 83.9.*.* 20 kwi 2020 22:18

   Artur, jak nie wiesz jak masz się zachować, to zachowaj się porządnie. Nie rozumiem, dlaczego przyjąłeś to stanowisko? Autoryzujesz zwolnienie Juliana. Jestem bardzo zawiedziony Twoją postawą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Jan #2909429 | 89.228.*.* 20 kwi 2020 20:53

    Chcecie wiedzieć jak będzie? Obserwuję kolejne "kryzysy" pana burmistrza i mniej więcej wiem, jak działa. To dosyć prosty mechanizm, żeby nie powiedzieć prostacki. Tu będzie tak: Artur - lubiany luzak i barwna postać zupełnie z innej bajki niż burmistrz z Lubajn - został wyciągnięty natychmiast po tym, jak wokół zwolnienia Juliana zrobiła się zadyma i w glorii osadzony na stolcu dyrektorskim. To zatka gęby na jakiś czas najbardziej pyskatym, bo kto nie lubi Artura... Potem będzie konkurs. Artur pewnie wystartuje, bo czemu nie? I obejdzie się smakiem, chociaż dziś nie szczędził mu urząd pochwał przy powoływaniu na to p.o. Obejdzie się smakiem, bo wystartuje tez jakaś panienka z Iławy i wygra. Będzie lepsza. I wiecie co? Z niecierpliwością czekam na c.d...

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (9)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5