Może 11 maja dowiemy się czy i kiedy piłkarze wrócą na boiska lig regionalnych

2020-04-20 08:24:40 (ost. akt: 2020-04-20 09:23:17)
Nie wiadomo czy tej wiosny na boiska powrócą na przykład piłkarze Tęczy Miłomłyn

Nie wiadomo czy tej wiosny na boiska powrócą na przykład piłkarze Tęczy Miłomłyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Na specjalnej wideokonferencji prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej dyskutowali ze Zbigniewem Bońkiem, prezesem PZPN o tym co dalej z rozgrywkami ligowymi i Pucharu Polski. Na razie konkretne decyzje nie zapadły. Nie wiadomo czy piłkarze lig regionalnych wrócą tej wiosny na boiska.
Podczas wideokonferencji prezesi ustalili, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja. Prezesi zdecydowali, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich WMZPN

Prezesi uznali, że sytuacja jest na tyle dynamiczna i niepewna, że nie pozwala na chwilę obecną podjąć żadnych ostatecznych decyzji. Jednak na tę chwilę nie ma szczegółów, co w sytuacji, gdy uda się wznowić rozgrywki. Szczegółowe rozwiązania będą uzależnione od decyzji rządowych, tzn. od tego kiedy i w jakim zakresie uda się wznowić rozgrywki.

Co jeśli jednak nie uda się wznowić rozgrywek? Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie uznanie dotychczasowych tabel za końcowe. W tej sytuacji, aby kluby jak najmniej ucierpiały, odbyłyby się awanse, ale nie doszłoby do spadków. W sezonie 2020/21 w poszczególnych ligach byłoby przejściowo więcej drużyn. Nie oznaczałoby to jednak grania w środy (jest to niemożliwe na poziomie amatorskim i półprofesjonalnym, gdzie zawodnicy w tygodniu pracują). System rozgrywek byłby tak zreformowany, aby utrzymać podobną liczbę kolejek, np. przy 21 zespołach zamiast 16 najpierw każdy z każdym (20 kolejek, z czego 15 na jesieni i 5 na wiosnę), a potem podział na grupę awansową i spadkową (kolejne 10 kolejek wiosną), co daje te same 30 kolejek w sezonie, co do tej pory.

Co z Wojewódzkim Pucharem Polski? Jeśli sytuacja na to pozwoli organizatorzy postarają się dokończyć rozgrywki sezonu 2019/20 (ćwierćfinał, półfinał i finał) na przełomie lipca i sierpnia.

Źródło: wmzpn.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.

Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i przeciętny Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.

Roman Klasa - Operator 112Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.

Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5