Burmistrz zwolnił dyscyplinarnie dyrektora Centrum Kultury. On sam dowiedział się o tym... od nas!

2020-04-16 16:07:00 (ost. akt: 2020-04-16 17:12:55)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Zespół zagrał bez publiczności 21 marca br. w ostródzkim amfiteatrze Koncert był transmitowany online. Z jego powodu Julian Pawłowski właśnie stracił stanowisko. I to dyscyplinarnie.
Ogłoszenie o tym, że dyrektor Centrum Kultury w Ostródzie dziś został odwołany ze stanowiska pojawiło się w czwartek, 16 kwietnia, w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Ostródzie.

Czytamy w nim, że dyrektor został odwołany z powodu naruszenia przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem. Miało ono polegać na udostępnieniu pomieszczeń amfiteatru w Ostródzie i zorganizowaniu koncertu streamingowego zespołu Łydki Grubasa wbrew poleceniu Burmistrza Miasta Ostróda, co stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.

Zdaniem burmistrza taki koncert nie powinien się obyć w czasie epidemii, gdy amfiteatr pozostaje zamknięty. Innego zdania są m.im. członkowie zespołu. W tej sytuacji zespół Łydka Grubasa wystosował wcześniej petycję do burmistrza Ostródy w obronie dyrektora Juliana Pawłowskiego, prosząc o pozostawienie go na zajmowanym stanowisku, gdyż do żadnego przekroczenia przepisów nie doszło.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 20 marca br., wprowadzono czasowe ograniczenie działalności "twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki". Odbyty koncert online nie wypełniał przesłanek zbiorowej formy, bo nie był występem artysty na żywo przed publicznością. Zarzuty wobec dyrektora są więc zdaniem zespołu nieuzasadnione i pozbawione podstawy prawnej.

W podobnym tonie było wyjaśnienie dyrektora, wcześniej przesłane burmistrzowi Zbigniewowi Michalakowi. Czytamy w nim:
- Centrum Kultury w Ostródzie jako instytucja kultury nie zostało zamknięta i prowadzi działalność w ograniczonym zakresie. Wspominana transmisja koncertu jest elementem tej działalności.

Te wyjaśnienia nie pomogły. Dziś dyrektor Julian Pawłowski stracił stanowisko. Po 20 latach... A dowiedział się o tym... od nas.
- Nic o tym nie wiem, nikt mnie nie poinformował - powiedział Julian Pawłowski, gdy poprosiliśmy go o komentarz. - Uważam, że nie ma żadnych podstaw, by mnie zwolnić dyscyplinarnie, dlatego na pewno odwołam się od tej decyzji do sądu pracy.

Czy Twoim zdaniem burmistrz postąpił słusznie?
Tak
9.58%
Nie
88.03%
Nie mam zdania
2.39%


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolega #2909280 | 83.31.*.* 20 kwi 2020 16:33

  Zbyszek coś Ty narobił. Dobrze ze zastępczyni ma więcej rozumu i wycofuje się z tego kłamstwa więc zostajesz sam!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 2. a #2908421 | 93.131.*.* 18 kwi 2020 17:13

  kogo to interesuje-sa wazniejsze sprawy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Arek #2908233 | 83.31.*.* 18 kwi 2020 11:42

   Tak jak i na boisku michalak nie umiał przegrywać tak i teraz zachować się nie umie. Taki z ciebie sportowiec. Dobry przykład dajesz chłopakom! Brawo

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. 1956 #2907974 | 37.47.*.* 17 kwi 2020 19:45

   Na pół roku przed emeryturą zwolnić dyscyplinarnie człowieka, to dowód, że pan burmistrz to idiota. Z ludźmi trzeba rozmawiać ... .

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  3. wodnik szuwarek #2907868 | 89.228.*.* 17 kwi 2020 16:53

   jedyny plus jaki widzę po przesunięciu terminu referendum to fakt, że Ci niezdecydowani a nawet przeciwni temu (bo kto zapłaci, bo kto w zamian, bo trzeba dać szanse do końca kadencji a potem rozliczać, bo został demokratycznie wybrany), będą zmieniać zdanie. Im więcej czasu będzie miał ten pan pełniący funkcję Burmistrza na rządzenie, tym częściej będziemy przekonywać się, że Michalak jako burmistrz to jedna wielka pomyłka. Pomyłki się zdarzają, ale jeśli wystąpią to trzeba je jak najszybciej poprawiać. Ostróda nie zasłużyła na takie traktowanie i nie dajmy jednemu człowiekowi powywalać kompetentnych ludzi dlatego, że przy realizacji swoich zadań kierują się dobrem naszego miasta. Tragedia, swoje rządy niech wprowadza u siebie ale w zakładzie. albo tej szkole . Mam nadzieje, że referendum pokaże gdzie jego miejsce i nogdy więcej nie będzie miał wpływu na jakiekolwiek decyzje dotyczące naszego miasta.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (24)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5