W Ostródzie w jednym z hoteli ruszyło izolatorium

2020-04-15 15:27:49(ost. akt: 2020-04-15 15:31:23)

Autor zdjęcia: GO/BCL

Szpital zakaźny w Ostródzie podpisał umowę z jednym z hoteli, w którym uruchomiono izolatorium dla 26 pacjentów. Będą w nim przebywali do czasu uzyskania wyników badań w kierunku COVID-19.
W izolatorium przebywają obecnie trzy osoby oraz personel medyczny, który się nimi zajmuje. Pobrano od nich próbki do badań i tu czekają na wyniki. Stąd pojadą albo do domu, albo na hospitalizację do szpitala w Ostródzie, gdy wynik będzie dodatni. Nie mogą opuszczać budynku, którego pilnuje wojsko.

W hotelu uruchomione też zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa. Wcześniej takie osoby, z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, przebywały w szpitalu. Ale ze względu na to, że liczba miejsc jest tu ograniczona, a hospitalizowanie nie zawsze konieczne, utworzone zostało izolatorium.

— Nie ma sensu blokowanie miejsc w szpitalach przez ludzi, jeśli ich stan pozwala na to, by czekali na wynik badania w izolatorium — mówi prezes szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin. — Musimy być przygotowani na różne scenariusze.

W szpitalu zakaźnym w Ostródzie jest 168 łóżek i 5 miejsc intensywnej terapii. Obecnie przebywa tu kilkunastu pacjentów, w tym dwie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Szpital nie jest więc przepełniony. W każdej chwili to się może zmienić i szpital musi być na to przygotowany. Obecnie pracuje tu wyłącznie własny personel.

— Personel właśnie przeszedł kolejne badanie w kierunku COVID-19 i na szczęście wszyscy są zdrowi — dodaje Jacek Dudzin. — Wszystkie wymazy były negatywne. Takie badania systematycznie powtarzamy. Dbamy też o przestrzeganie procedur w kontaktach z chorymi. Nie możemy dopuścić do tego, by personel został zarażony.

Przypomnijmy, szpital w Ostródzie został kilka tygodni temu przekształcony w jednoimienny i jest w całości zakaźny. Przyjmuje pacjentów z całego regionu, u których stwierdzono zakażenie lub podejrzenie zakażenia koronawirusem.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elf #2906791 | 89.228.*.* 15 kwi 2020 18:58

    w szpitalu jest tyle wolnych lozek a cala zaraze przenosimy do centrum miasta !!!!!!!brawo wlodarze i dyrekcji szpitala!!!!!!!!! jestem ciekawy kto na tym knyfie zarobil bo napewno nie miasto i mieszkancy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5