Święta w policyjnych statystykach. Niektórzy nie przestrzegali kwarantanny

2020-04-14 11:43:38 (ost. akt: 2020-04-14 11:49:28)

Autor zdjęcia: Policja

Podczas długiego świątecznego weekendu policjanci w trakcie prowadzonych kontroli stwierdzili w całym regionie kilkadziesiąt naruszeń zasad kwarantanny oraz kilkaset wykroczeń związanych z zachowywaniem się w miejscach publicznych. Także w naszym powiecie
Policjanci wspierani przez strażników miejskich oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej patrolowali ulice miasta sprawdzając, czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń związanych z grupowaniem się oraz przemieszczaniem.

Policjanci ostródzkiej drogówki dbali o bezpieczeństwo podróżujących lecz również kontrolowali cel ich podróży. Oprócz tego funkcjonariusze niezmiennie, jak co dzień sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do decyzji służb sanitarnych.

Od piątkowego popołudnia ujawnili 19 rażących naruszeń obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Było to głównie gromadzenie się osób i nie zachowywanie należytej odległości. W 4 przypadkach policjanci interweniowali wobec osób nieletnich, które zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą wychodzić z domów tylko pod opieką dorosłych.
Funkcjonariusze nałożyli w tym czasie 14 mandatów karnych i zastosowali 14 pouczeń. W 6 przypadkach sprawa zakończy się w sądzie.

W długi świąteczny weekend funkcjonariusze ujawnili również 6 przypadków złamania kwarantanny domowej. O każdej takiej sytuacji informowane są służby sanitarne. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny Inspektor Sanitarny w drodze decyzji administracyjnej może nałożyć karę pieniężną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5