Sokół czeka na decyzję piłkarskiej centrali w sprawie kontynuacji rozgrywek

2020-03-30 08:59:46 (ost. akt: 2020-03-30 09:44:10)
W tym roku piłkarzy Sokoła w Ostródzie oglądaliśmy tylko w sparingu z rezerwami gdańskiej Lechii

W tym roku piłkarzy Sokoła w Ostródzie oglądaliśmy tylko w sparingu z rezerwami gdańskiej Lechii

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Wciąż nie wiadomo co będzie z rozgrywkami piłkarskimi. Indywidualne - to najczęstsze słowa jakie można usłyszeć od trenerów lokalnych drużyn piłkarskich. Piłkarze Sokoła Ostróda trenują we własnym zakresie i czekają na decyzję piłkarskiej centrali w sprawie rozgrywek.
— Chłopaki mają indywidualne zadania do zrobienia, teraz są w domach i jeśli profesjonalnie traktują grę w Ostródzie to powinni realizować plany — mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - W obecnej sytuacji robimy wszystko na swoich podwórkach i czekamy co będzie dalej.

Ostatnio pojawiła się informacja, że piłkarzom ostródzkim zaproponowano obniżkę ich kontaktów na czas wstrzymania rozgrywek. Wydaje się to bardzo rozsądne, biorąc pod uwagę fakt, że od 1 kwietnia na dwa tygodnie produkcję wstrzyma główny sponsor Sokoła firma Ostróda Yacht.

— Zaczynając od siebie czyli od mojego kontraktu zaproponowałem piłkarzom, żeby ich pensje też obniżyć do 50 procent, ale póki co czekamy na decyzje ich, a przede wszystkim zarządu klubu — dodaje dyrektor Kotas. — Ja nawet mogę tymczasowo zrezygnować z wynajmu mieszkania, żeby nie generować kosztów.

Tymczasem nie wiadomo co będzie z rozgrywkami III ligi. Jak wiadomo sezony zakończyły się w ligach m.in. siatkarzy i piłkarzy ręcznych. Piłkarska centrala jeszcze nie podjęła decyzji. W niektórych ligach tytuły mistrzowskie i awanse zostały przyznane na podstawie bieżącej klasyfikacji. Ale są też takie, w których mistrzowie nie będą wyłonieni. Jak będzie na poziomie III ligi piłkarskiej na razie nie wiadomo.

— W niektórych ligach przyznali tytuły na podstawie obecnej klasyfikacji. Ale jeśli zajdzie potrzeba zagramy z rezerwami Legii Warszawa i wtedy na podstawie wyników nie będzie wątpliwości kto ma awansować do II ligi. Jednak spokojnie czekamy na decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej - kończy Kotas.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5