Waldemar Gancarczyk ze Stomilu wiosną może wzmocnić Sokoła Ostróda

2020-03-06 13:24:27 (ost. akt: 2020-03-06 13:28:10)
Waldemar Gancarczyk (z prawej) wiosną może zasilić ostródzkiego Sokoła w walce o II lige

Waldemar Gancarczyk (z prawej) wiosną może zasilić ostródzkiego Sokoła w walce o II lige

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Trwają ostatnie ustalenia w kwestii wypożyczenia do Sokoła Ostróda na rundę wiosenną Waldemara Gancarczyka z I-ligowego Stomilu Olsztyn. Jeśli strony dojdą do porozumienia, to defensywny pomocnik znajdzie się w składzie Sokoła na pierwszy wiosenny mecz wyjazdowy z Lechią Tomaszów Mazowiecki.
W niedzielę (8 marca) o godz. 12 piłkarze ostródzkiego Sokoła rozpoczną ligową walkę o punkty w 2020 roku. Może to być przełomowy w historii ostródzkiego klubu sezon, ponieważ ostródzianie mają wielką szansę awansu do II ligi. Jeżeli tak by się stało, wówczas na 75-lecie klubu Sokół znajdzie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w swojej historii.

W ostatnich godzinach transferowego okienka trwają ruchy, dzięki którym w ekipie lidera grupy 1 III ligi mogą się pojawić zawodnicy, gwarantujący historyczny awans do piłkarskiej II ligi. Sztab szkoleniowy Sokoła w przerwie zimowej zakontraktował czterech nowych piłkarzy, ale w większości są zawodnicy z formacji obronnych. W ostatnich dniach o angaż w Sokole starał się m.in. piłkarz ligi hiszpańskiej z drugiej drużyny Sevilli, ale nie znalazł uznania w oczach trenerów z Ostródy.

Mówiło się też o podpisaniu kontraktu z napastnikiem Michałem Marczakiem z Kotwicy Kołobrzeg. Jednak ta umowa chyba nie dojdzie do skutku z powodu zbyt wygórowanych oczekiwań finansowych menedżera zawodnika. Tymczasem w ostatnich dniach pojawiła się propozycja gry w Sokole piłkarza I-ligowego Stomilu Olsztyn Waldemara Gancarczyka. Ten zawodnik doskonale wypełniłby lukę po kontuzjowanym, grającym trenerze Piotrze Kołcu. Ale ostateczna decyzja należy do sztabu szkoleniowego i prezesów ostródzkiego Sokoła.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5