Dwóch pingpongistów Morlin Ostróda zagra w mistrzostwach Polski seniorów

2020-02-27 09:58:37 (ost. akt: 2020-02-27 10:21:44)
Wychowanek Morlin Kacper Petaś będzie jednym z dwóch ostródzian, którzy zagrają w mistrzostwach Polski w Białymstoku

Wychowanek Morlin Kacper Petaś będzie jednym z dwóch ostródzian, którzy zagrają w mistrzostwach Polski w Białymstoku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W piątek w Białymstoku rozpoczną się 88. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. Na turnieju w stolicy Podlasia zagrają pingpongiści ostródzkich Morlin. Ostródę będą reprezentowali Kacper Petaś i Jakub Witkowski.
Dwukrotnie indywidualne mistrzostwa Polski odbywały się w Ostródzie. Było to w 1998 roku w hali MOS, kiedy mistrzem kraju został Lucjan Błaszczyk. Drugi raz już w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji najlepsi polscy pingpongiści o mistrzostwo walczyli w 2009 r., wtedy sensacyjnym mistrzem Polski został Artur Daniel.

W tym roku najlepsi polscy tenisiści stołowi na 88. Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów spotkają się w Białymstoku. Wśród mężczyzn tytułu sprzed roku będzie bronił występujący kiedyś w Morlinach Ostróda Patryk Chojnowski.

W gronie walczących o złote medale w Białymstoku będą dwaj zawodnicy ostródzkich Morlin. Jakub Witkowski, który uzyskał limit punktowy pozwalający na start w mistrzostwach oraz Kacper Petaś, kwalifikację uzyskał po zdobyciu mistrzostwa województwa.

— Najważniejsze, że kolejny rok z kolei mamy swoich reprezentantów na najważniejszym turnieju w roku, mam nadzieję, że chłopaki jak najdłużej pograją — mówi Tomasz Krzeszewski, trener Morlin.

Jedną z większych niespodzianek jest nieobecność na mistrzostwach w Białymstoku Daniela Góraka (Kolping Frac Jarosław). Pięciokrotny mistrz Polski nie startował w turniejach Grand Prix, nie wygrał mistrzostw województwa podkarpackiego i turniej obejrzy z trybun.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5