Zawodnicy ostródzkiego Gladiusa zdominowali plebiscyt na 10 najpopularniejszych sportowców 2019 roku

2020-02-21 23:02:52(ost. akt: 2020-02-22 13:07:46)
Laureatów 24 plebiscytu poznaliśmy na Balu Mistrzów Sportu w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach

Autor zdjęcia: Archiwum

Przez siedem tygodni trwał 24. Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców 2019 roku. W tym roku po główne trofeum w głosowaniu czytelników sięgnął zawodnik Gladiusa Ostróda, mistrz Europy juniorów w kickboxingu Marcin Dolecki.
Podczas kilkutygodniowego głosowania kibice oddawali głosy w czterech kategoriach na 77 nominowanych. Czytelnicy w tym roku wybierali na dwa sposoby – wypełniali kupony i wysyłali sms-y. W obu przypadkach głosowania w tym roku bezkonkurencyjny był kickbokser Gladiusa Ostróda Marcin Dolecki. W pobitym polu zostawi ł on swojego kolegę klubowego Jakuba Dzilińskiego. W tym roku w głosowaniu czytelników na najniższym stopniu podium znalazł się siatkarz plażowy Hotelu Anders Team, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów Marcin Ociepski.

Tuż za podium sklasyfikowany został pierwszy w historii plebiscytu kulturysta, wicemistrz świata w konkurencji męska sylwetka, reprezentującego Kubaz Team Jakuba Zwalińskiego. Natomiast na piąte miejsce plebiscytowego głosowania wjechał zawodnik Moto Klubu Ostróda, zdobywca dwóch mistrzowskich pucharów w klasyfikacji generalnej w Cross Country klasa Quad 2L junior i w Enduro klasa Quad Open – Bartosz Śliwiński.

W swoim plebiscytowym debiucie na szóstym miejscu sklasyfikowana została wicemistrzyni świata w konkurencji fitness podczas WPF Universe Championships we Francji w kulturystyce Natalia Klimowska. Siódme miejsce w 24. głosowaniu czytelników zajął najmłodszy w gronie laureatów Filip Chełchowski z Ostródzkiej Akademii Młodego Wojownika, mistrz Polski w brazylijskim jiu jitsu, wicemistrz Europy Naga w brazylijskim jiu jitsu.

Na ósmej pozycji w głosowaniu uplasował się specjalista od biegów długodystansowych, reprezentant stowarzyszenia Finisz Morąg Tomasz Orłowski. Miejsce dziewiąte w naszym głosowaniu zajął jedyny tenisista stołowy Igor Jankowski z Morlin Ostróda, mistrz Polski Zrzeszenia LZS kadetów w turnieju gier indywidualnych. Dziesiąty w głosowaniu czytelników był Mateusz Leśniewski z Moto Klubu Ostróda, wicemistrz Polski w klasie Junior 85 w konkurencji Enduro.

Trzeci raz w historii plebiscytu czytelnicy wybierali najpopularniejszych piłkarzy regionu. Po główne trofeum sięgnął piłkarze A-klasowej Iskry Smykówko Sebastian Wojtkiewicz. Drugi był Maciej Dwórznik z Płomienia Turznica, a trzeci Bartłomiej Klonowski z Tęczy Miłomłyn.

W głosowaniu na trenera roku wygrał były szkoleniowiec piłkarzy Sokoła Ostróda Jarosław Kotas. W wyścigu plebiscytowym o dwa głosy wyprzedził Marcina Dzilińskiego z Gladiusa Ostróda.

Kolejny raz czytelnicy wybierali też sportowe wydarzenie roku. Wśród dziesięciu nominowanych imprez bardzo długo na prowadzeniu były mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej, które w ubiegłym roku odbyły się w na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Jednak ostatnie słowo należało do sympatyków 8. Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego, który drugi rok z kolei został sportowym wydarzeniem roku.