Kolejny krok Anny Gliszczyńskiej w kierunku kadry Polski U-15

2020-01-28 08:24:45 (ost. akt: 2020-01-28 08:42:20)
Anna Gliszczyńska na zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orłów w Bydgoszczy

Anna Gliszczyńska na zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orłów w Bydgoszczy

Autor zdjęcia: Archiwum

Anna Gliszczyńska, wychowanka AP Ostróda, a obecnie wypożyczona do Stomilu Olsztyn, kolejny raz została powołana na zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów w Bydgoszczy. Pochodząca z gminy Ostróda zawodniczka, jest na dobrej drodze do kadry Polski U-15 dziewcząt.
Piłkarka, która pierwsze kroki w ostródzkiej "Apce", a obecnie jest na wypożyczeniu do olsztyńskiego Stomilu od kilku lat jest powoływana na zimowe i letnie zgrupowania AMO. Anna Gliszczyńska bez kłopotu rywalizuje na boisku z chłopcami, którym niejednokrotnie potrafi "założyć siatkę". Zawodniczka urodzona w 2006 roku od kilku lat jest na celowniku trenerów pracujących w Polskim Związku Piłki Nożnej. Wychowanka AP Ostróda od ponad dwóch lat jest stałą bywalczynią na zgrupowaniach AMO. Pozyskaniem młodej piłkarki zainteresowane są czołowe polskie kluby żeńskiej piłki nożnej.

Od trzech lat Anna Gliszczyńska bierze udział w zajęciach Indywidualnego Treningu Piłki Nożnej, który w Ostródzie realizowany jest przez trenera Grzegorza Sobotkę.

- To bardzo pracowita dziewczyna, skupiona na piłce, wie czego chce i systematycznie do tego dąży. Powołania na zgrupowania AMO są w pełni uzasadnione - uważa trener Sobotka.

Teraz piłkarka pochodząca z gminy Ostróda przebywa na zimowym obozie w ramach projektu AMO w Bydgoszczy. Jest to ostatnie tego rodzaju zgrupowanie dla dziewcząt rocznika 2006, które ma być ostateczną selekcją do reprezentacji Polski U-15.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5