Był Mikołaj i prezenty, AP Ostróda podsumowała kolejny piłkarski rok [zdjęcia]

2019-12-21 05:57:16 (ost. akt: 2019-12-21 06:21:57)
Piłkarze i trenerzy AP Ostróda podsumowali piłkarski 2019 rok

Piłkarze i trenerzy AP Ostróda podsumowali piłkarski 2019 rok

Autor zdjęcia: Archiwum AP Ostróda

Jak co roku rodzina Akademii Piłkarskiej Ostróda zakończyła kolejne 12 miesięcy swojej działalności na spotkaniu przedświątecznym. Z najmłodszymi piłkarzami spotkał się Mikołaj, a dla wszystkich zawodników były słodkie prezenty.
AP Ostróda to stowarzyszenie sportowe zrzeszające w swoich szeregach ponad 200 piłkarzy od lat 6 do 17. Zwodnicy ostródzkiej "Apki" mają za sobą kolejny pracowity rok szkolenia, który podsumowali na dorocznym spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia.

Kończące się 12 miesięcy były bardzo intensywne dla młodych piłkarzy i ich szkoleniowców. Drużyny AP Ostróda występowały m.in. w rozgrywkach ekstraklasy wojewódzkiej w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto ekipy "Apki" grały też na poziomie I i II ligi wojewódzkiej. Latem w przerwach między rozgrywkami piłkarze AP uczestniczyli w zgrupowaniach przygotowawczych w Krakowie i Lidzbarku. Działalność AP Ostróda to również uczestnictwo w różnych turniejach.

Praca szkoleniowców AP została też doceniona przez trenerów kadry WMZPN, ponieważ piłkarze z Ostródy na bieżąco byli powoływani i grali w reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego. Anna Gliszczyńska cały czas jest pod obserwacją trenerów reprezentacji Polski i uczestniczyła w zgrupowaniach zimowym i letnim Akademii Młodych Orłów. Piłkarzami AP Ostróda interesują się też kluby ekstraklasowe. Zawodnikiem Lechii Gdańsk został Kacper Sezonienko. Trenerzy Jagiellonii Białystok testują Tobiasza Ociepskiego. W SMS Łódź jest Jakub Pieczarka. Wielu wychowanków "Apki" występuje już w rozgrywkach seniorskich na szczeblu klasy okręgowej.

Trenerzy AP Ostróda cały czas podnoszą swoje umiejętności i doskonalą warsztat trenerski. Klub spełnia surowe wymogi związkowe dotyczące systemu szkolenia. Dowodem na to jest Srebrna Gwiazdka, którą po długim procesie certyfikacji ostródzkiej "Apce" przyznał Polski Związek Piłki Nożnej.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5