Kolejny brąz Jakuba Żeguni, tym raz razem z Pucharu Polski. Brawo!

2019-12-15 13:08:58(ost. akt: 2019-12-15 13:27:20)
Jakub Żegunia wywalczył brązowy medal Puchar Polski Seniorów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jakub Żegunia, zawodnik Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate nie schodzi z podium. W debiutanckim roku w kategorii seniorów ostródzianin drugi raz zdobył medal na poważnych zawodach krajowych. We Włocławku na Pucharze Polski nasz karateka wywalczył brązowy medal.
Jakub Żegunia medalowo zaczął przygodę ze startami w kategorii seniorów. Najpierw miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył podczas nieoficjalnych mistrzostw Polski IKO Polish Open w Ostródzie. Następnie zawodnik OKKK na medal spisał się podczas turnieju Pucharu Polski we Włocławku.

We włocławskiej hali, gdzie najczęściej o punkty walczą najlepsze polskie zespoły koszykarskie, do rywalizacji stanęli zawodnicy ze 114 klubów karate. Do Włocławka na zawody 36. Pucharu Polski Seniorów pod patronatem Polskiego Związku Karate przyjechało ponad 550 karateków.

Przez turniejowe sito spośród ostródzian do finałowej czwórki przebił się jedynie Jakub Żegunia. Karatek OKKK skopiował wynik z Ostródy czyli również wywalczył brązowy medal.