Pierwszych siedmiu piłkarzy ma wolną rękę i może odejść z Sokoła

2019-12-12 13:50:42 (ost. akt: 2019-12-12 14:18:04)
Robert Hirsz (strzela karnego) i Kacper Wojciechowski (drugi z prawej) mogą sobie szukać nowych klubów

Robert Hirsz (strzela karnego) i Kacper Wojciechowski (drugi z prawej) mogą sobie szukać nowych klubów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sztab szkoleniowy Sokoła Ostróda, lidera grupy 1 III ligi zapowiadał "wietrzenie szatni" w przerwie zimowej i to właśnie rozpoczęło się w ostródzkim klubie. Na razie wolną rękę na poszukiwanie sobie klubu dostało siedmiu piłkarzy, niektóre nazwiska zaskakują.
Jedenaście zwycięstw, cztery remisy i dwie porażki. Z tym dorobkiem i 37 punktami na koncie piłkarze ostródzkiego Sokoła po półmetku sezonu 2019/2020 zajmują 1. miejsce. Jeszcze w trakcie piłkarskiej jesieni Jarosław Kotas, dyrektor sportowy lidera grupy 1 III ligi mówił, że w przerwie zimowej niezbędne będą zmiany kadrowe. Tłumaczył to m.in. tym, że chce uniknąć powtórki sprzed dwóch ostatnich sezonów, kiedy skład Sokoła kompletowany był w ekspresowym tempie. I niestety nie wszystkie ruchy kadrowe były trafione.

— Gramy o awans i chcemy już przed rundą rewanżową skompletować zespół, którego zawodnicy z powodzeniem będą mogli występować w II lidze — podkreśla dyrektor Kotas. — Chcemy uniknąć budowania drużyny na wariata w krótkiej letniej przerwie. Tak że przed nami bardzo intensywna zima.

Na razie wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych dostało siedmiu zawodników. Na tej liście są: Rober Hirsz, Michał Stryjewski, Bartłomiej Wasiluk, Denys Skotarenko, Tomasz Panek, Dawid Pietkiewicz i wychowanek Sokoła Kacper Wojciechowski.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5