Batman przeszedł na ciemną stronę mocy... Złodzieje atakują w maskach

2019-12-10 06:00:00(ost. akt: 2019-12-09 20:17:45)

Autor zdjęcia: Policja

Nie tak dawno policjanci zatrzymali mężczyznę, który idąc na włamanie zakładał maskę wilkołaka. Teraz zatrzymali czwórkę mężczyzn podejrzanych o kradzieże z terenu jednej z firm. Podczas przeszukania ich samochodu policjanci znaleźli maskę… Batmana.
Pewnego wieczoru na początku grudnia, nieco po godz. 21:00, elbląscy policjanci z komórki patrolowo - interwencyjnej zatrzymali do kontroli osobowego seata, jadącego bez włączonych świateł. Wyjeżdżał on z terenu firmy, w której wcześniej dochodziło do kradzieży elementów metalowych. Pojazd znacznie przyspieszył, chcąc dostać się na trasę S7, co skutecznie udaremnili policjanci.

Wewnątrz auta znajdowało się trzech mężczyzn: dwóch 20-latków i 24-latek. Pasażerowie pojazdu zachowywali się nerwowo. Policjanci postanowili skrupulatnie skontrolować auto i znaleźli w nim metalowe elementy pochodzące z kradzieży i… maskę Batmana. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 3 tysiące złotych.

W tym samym czasie policjanci kryminalni działający na terenie firmy, skąd dokonano kradzieży, zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę. Był nim 23-latek, który współdziałał z pozostałymi mężczyznami. Jak się okazało był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież zgodnie z Kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Batman, tajemniczy bohater w masce, był jak dotąd postrachem przestępców w Gotham City. Teraz trafił w ręce policjantów...


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5