Sokół Ostróda zaczął testowanie zawodników przed rundą rewanżową

2019-12-03 11:00:01(ost. akt: 2019-12-03 11:35:54)
Ostródzki Sokół już "zarzucił sieci" na zawodników regionu

Ostródzki Sokół już "zarzucił sieci" na zawodników regionu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Skrzydłowy Radosław Galas, boczny obrońca Paweł Sagan oraz środkowy pomocnik Łukasz Święty z Jezioraka Iława znaleźli się w kręgu zainteresowań lidera III ligi Sokoła Ostróda. Ostródzianie już rozpoczęli kompletowanie składu przed rundą rewanżową.

aa

Autor cytatu:
Celem Sokoła Ostróda na obecny sezon jest wywalczenie historycznego awansu do II ligi. Ostródzianie po pierwszej rundzie sezonu 2019/2020 zajmują 1. miejsce z czteropunktową przewagą i raczej będą skazani na awans. Sztab szkoleniowy Sokoła już "zarzucił sieci" na wyróżniających się młodzieżowych piłkarzy z regionu. Pierwsi na liście znaleźli się młodzi zawodnicy iławskiego Jezioraka, który występuje w IV lidze.

Skrzydłowy Radosław Galas, boczny obrońca Paweł Sagan oraz środkowy pomocnik Łukasz Święty będą przymierzani do składu Sokoła, którego trenerem jest Piotr Kołc.

— To dla mnie ważni piłkarze, Paweł Sagan i Radek Galas praktycznie w każdym meczu wychodzili w podstawowym składzie, Łukasz Święty niewiele rzadziej gra w wyjściowej jedenastce — mówi Wojciech Figurski, szkoleniowiec IV-ligowej drużyny z Iławy. — Uważam, że to jedni z najzdolniejszych młodych zawodników nie tylko w naszym zespole, ale całej IV lidze. Ich odejście może być dla nas bolesne, ale nie możemy tym chłopakom blokować drogi dalszego rozwoju.

Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła potwierdził, że temat testów, a nawet przejścia trzech młodych zdolnych z Iławy do lidera III ligi jest jak najbardziej realny.

— Fajnie, że w Jezioraku wciąż są takie piłkarskie talenty. Wszyscy trzej piłkarze zasługują na szansę pokazania się w silniejszym zespole. Jeśli naprawdę będą mocni, to Sokół będzie dla nich tylko przystankiem do drużyn z wyższych lig - zauważa Jarosław Kotas.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5