Grunwald, Kormoran i Płomień porażkami zakończyły ligowy rok [zdjęcia]

2019-11-23 16:42:11(ost. akt: 2019-11-23 17:06:33)
We Frygnowie Grunwald aż 1:5 przegrał z Olimpią

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W grupie 2 piłkarskiej klasy okręgowej zespoły z naszego regionu przegrały swoje ostatnie spotkania w tym roku. We Frygnowie Olimpia Olsztynek wygrała z Grunwaldem 5:1, w Zwierzewie Kormoran 2:7 został rozbity przez Drwęcę, a w Nidzicy Płomień przegrał ze Startem 0:4.
Porywisty wiatr i niska temperatura odczuwalna poniżej zera nie ułatwiały piłkarzom rywalizacji w 17. kolejce spotkań okręgówki. Na mecz Grunwaldu Gierzwałd z Olimpią na boisko do Frygnowa wybrała się garstka kibiców. W tych fatalnych warunkach pogodowych lepiej spisali się wyżej notowani piłkarze z Olsztynka. Olimpia szybko objęła prowadzenie, a tuż przed gwizdkiem na przerwę zdobyła gola do szatni. W drugiej połowie piłkarze Grunwaldu więcej dyskutowali niż grali w piłkę i w krótkich odstępach czasu stracili dwie kolejne bramki. Na osłodę honorowego gola zdobył Przemysław Borkowski, a w końcówce Olimpia podwyższyła prowadzenie.

Grunwald Gierzwałd - Olimpia Olsztynek 1:5 (0:2)
Gol dla Grunwaldu: Borkowski

Do Zwierzewa przyjechała Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i przez 60 minut kibice oglądali dość wyrównane widowisko. Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym, później zdobyli drugiego gola. Straty zmniejszył Paweł Śnieżawski, ale jeszcze przed przerwą Drwęca strzeliła na 1:3. W drugiej połowie rzut karny wykorzystał Paweł Śnieżawski i zrobiło się 2:3. Gospodarze mogli wyrównać, ale zdobywca dwóch goli dla Kormorana zmarnował drugą jedenastkę. Później strzelała już tylko Drwęca.

Kormoran Zwierzewo - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:7 (1:3)

Gole dla Kormorana: P. Śnieżawski 2

Płomień Turznica w Nidzicy doznał 10. w sezonie porażki. Podopieczni Pawła Oliwy w konfrontacji ze Startem przegrali 0:4. Na wiosnę swój mecz przełożyła Tęcza Miłomłyn, która miała zmierzyć się z GKS Stawiguda.