Można kupić bilety na sobotnie derby Sokoła z Kaczkanem Huraganem

2019-11-21 09:25:21 (ost. akt: 2019-11-21 09:46:43)
W 1. kolejce spotkań tego sezonu Sokół przegrał w Morągu 2:4

W 1. kolejce spotkań tego sezonu Sokół przegrał w Morągu 2:4

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W sobotę (23 listopada) ostatni mecz ligowy w tym roku zagrają piłkarze Sokoła Ostróda. Liderzy grupy 1 III ligi na stadionie przy ul. 3 Maja w derbach powiatu ostródzkiego zmierzą się z rywalem z Morąga. Od czwartku można kupować bilety na sobotni mecz.
Sobotnie spotkanie na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie rozpocznie się o godz. 18. Od czwartku prowadzona jest przedsprzedaż biletów w biurze ostródzkiego klubu ( czwartek i piątek w godz. 10-16). Na trybunach będzie mogło zasiąść 999 widzów, ponieważ spotkanie nie będzie organizowane jako impreza masowa. W dniu meczu bilety będą sprzedawane w kasie przed stadionem.

Piłkarze Kaczkana Huraganu mają za sobą 17 kolejek rundy jesiennej, którą zakończyli na 8. miejscu z dorobkiem 26 punktów. Sokół zagrał o jedno spotkanie mniej (mecz 17. kolejki z Legią II Warszawa został przełożony na 1 kwietnia), dotychczas zdobył 36 punktów i jest liderem. Oba zespoły spotkały się na początku sezonu w Morągu, wtedy 4:2 wygrali morążanie.

Przed sobotnim rewanżem w Ostródzie w ekipie morąskiej pod znakiem zapytania stoi występ Antona Kołosowa, który ostatnio zmagał się z kontuzją mięśnia czworogłowego uda. Poza tym wszyscy piłkarze są gotowi do rywalizacji.

— Jedziemy na fajny stadion, gdzie spróbujemy powalczyć o pełną pulę — zapowiada Marcin Zmiarowski, szkoleniowiec Kaczkana Huraganu. — Powalczymy i nie położymy się. Trzeba pamiętać, że to są derby, które rządzą się swoimi prawami.

W Sokole sztab szkoleniowy na pewno nie skorzysta z usług Michała Stryjewskiego, który doznał kontuzji obojczyka. Normalnie trenuje już Krzysztof Wicki, który po meczu z Ursusem zmagał się z bólem pleców. Co słychać przy ul. 3 Maja przed sobotnimi derbami?

— Jeśli chcemy wiosną świętować awans do II ligi, to w sobotę wszystkie siły na pokład, wiemy o co gramy i wychodzimy po trzy punkty, bo są nam potrzebne — mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. — Dla nas nadrzędnym celem w sezonie jest awans, a mecz z Morągiem ma nas do tego przybliżyć. Dla kilku naszych piłkarzy to ostatnia okazja na potwierdzenie swojej przydatności do zespołu na rundę wiosenną.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5