Uczniowie ostródzkiego "Ekonomika" drudzy w turnieju proobronnym [zdjęcia]

2019-11-15 09:15:18(ost. akt: 2019-11-15 07:45:36)
Reprezentacja ostródzkiego "Ekonomika"

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi wzięli udział w Turnieju Proobronnym "Młodzi Dla Niepodległej". Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą historyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, w których zajęli 2. miejsce
Turniej został zorganizowany z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Zmagania turniejowe składały się z części historycznej (test wiedzy) oraz bloku sportowo-obronnego — bieg na orientację, strzelanie z broni pneumatycznej, pierwsza pomoc, rzut granatem, przenoszenie skrzynek z amunicją.
Po zaciętej rywalizacji uczniowie ostródzkiego "Ekonomika" w klasyfikacji końcowej uplasowali się na 2. pozycji na Warmii i Mazurach.